چرا خانم ها با کاهش وزن مشکل دارند (۱)

چاقی و یا اضافه وزن تنها مشکلات زیبایی و ظاهری در پی ندارد. در واقع این باید کمترین نگرانی افراد با اضافه وزن باشد. چاقی و اضافه وزن منجر به پیری زودرس شده و خطر ابتلا به بیماری های خطرناکی مثل دیابت ، بیماری های قلبی و سرطان را افزایش می دهد.

اگر اضافه وزن دارید ، وقت آن رسیده که به فکر کاهش آن باشید. باید به فکر سلامتی امروز و همچنین چندین سال پیش روی خود باشید. مشکلاتی که امروز به چشم نمی آیند ممکن است زمانی خود را نشان دهند که قادر به حل آنها نیستید.

اگرچه بسیاری از مردها نیز در دنیا با مشکل اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند ، زنان به طور خاص ، با چنین مشکلی به راحتی کنار نمی آیند و بسیاری از آنها بارها برای کاهش وزن تلاش کرده اما موفق نشدند. اگر شما هم جزء این دسته هستید ، شاید تا حالا ناامید شده باشید . بهتر است بدانید چنین احساسی مختص شما نیست . چند نکته ی اساسی و کلیدی در رابطه با اضافه وزن وجود دارد که معمولا خیلی ها به این نکات توجه کافی ندارند.

اجازه دهید به پنج مورد از مهمترین عواملی که تلاش شما برای کاهش وزن را بی نتیجه می سازد ، بپردازیم.

دلیل شماره یک : انتخاب اشتباه مواد غذایی

همه ما به فروشگاه می رویم و راهرو بعد از راهرو تبلیغات مختلف را که سعی دارند این باور را در ما ایجاد نمایند که تولیداتشان همه کم کالری و موثر در کاهش وزن هستند را بررسی می کنیم. اما باید بدانید این مواد غذایی فریب دهنده ، در واقع بدن شما را برای دریافت مواد مغذی تشنه می کنند و شما مجبور به خوردن غذای بیشتری برای دریافت این مواد مغذی خواهید شد. اگر از این مواد غذایی فریب دهنده استفاده کنید ، علی رغم خوردن غذا ، بدن هنوز برای دریافت مواد معدنی و ویتامین گرسنه است. در واقع شما غذای بیشتری می خورید بدون آنکه فایده ای داشته باشد.

نگاهی به اطراف آشپزخانه ی خود بیاندازید. آیا کابینت ها همه از این مواد غذایی بسته بندی شده پر شده اند ؟ از شر این مواد خلاص شوید و به جای آنها از مواد غذایی واقعی مثل سیب هویج و غیره استفاده کنید.

دلیل شماره ی دو : فعالیت ورزشی اشتباه

آیا شما جزء آن دسته از افراد هستید که به سختی ورزش می کنند اما قادر به کاهش وزن خود نیستند ؟ تحقیقات نشان می دهند انجام تمرینات ورزشی اینتروال قادر به سوزاندن کالری بسیار بیشتری نسبت به تمرینات ورزشی یکنواخت هستند.

پس اگر زمان زیادی را صرف ورزش می کنید اما قادر به کاهش وزن نیستید ، تمرینات ورزشی اینتروال را ، به جای تمرینات کاردیوی قدیمی ، امتحان نمایید.

درواقع به جای پیاده روی و یا دویدن محض و یکنواخت روی تردمیل ، تمرینات با شدت زیاد ، که تمرینات سرد کننده ی عضلات را در ادامه ی خود دارند ، انجام دهید. برای مثال سرعت تردمیل را برای مدت سی تا نود ثانیه به اوج برسانید و بعد دوباره سرعت را کاهش داده و برای مدت دو دقیقه پیاده روی کنید ، دوباره سرعت را برای مدت سی تا نود ثانیه افزایش داده و مجددا کاهش دهید. این روند را برای مدت ده تا بیست دقیقه ادامه دهید . این کار بدن شما را برای تامین انرژی در سی و شش ساعت آینده وادار به سوزاندن انرژی می کند. حتی در چنین شرایطی بدن هنگام خواب نیز به چربی سوزی ادامه می دهد.

زیبایی بدن سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر