کاربرد وسایل و مواد مورد استفاده در مورد مانیکور

پاک کننده کوتیکل: این محلول های آرایشی در نرم کردن ناخن کمک می کنند و حاوی درصدی از هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. این محلول ها را قبل از سوهان کشیدن بر روی ناخن خود بمالید ( قبل از اینکه در کاسه مخصوص انگشتان قرار دهید).

پاک کننده های ناخن: معمولا یک نوع لایه بردار به شکل مایع هستند که به آب اضافه شده و در تمیز کردن ناخن ها کمک کنند.

لوسیون یا کرم کوتیکل: پوست و ناخن را نرم و مرطوب نگه می دارد.

سفید کننده های ناخن: این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیک می باشند که می توانید هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن پاک شوند.

پوشش پایه
: انتخاب رنگ مینا و پوشش رویی

خشک کننده های لاک: این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا (ناخن) اسپری شوند و برای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند. حلال موجود در این محصولات باید بخار شوند تا لاک خشک شود. وقتی لاک بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن تبخیر شده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند و همزمان سطح رویی شروع به سخت شدن می کند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشک و سخت شده پاشیده شود تا کم کم تبخیر کاهش یابد. خشک کننده های لاک ، این لایه ضخیم را با کشیدن حلال ها به درون خود دفع می کنند. این عمل مانند فشار دادن یک اسفنج خیس است. لاک به طور کلی خشک نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان احتیاج دارید تا کاملا مینای ناخن از این حلال ها پاک شده و سخت شود.

روغن های خوشبو کننده: برای کم کردن استرس و ایجاد آرامش در شما.

لوسیون های پوست اندازی: برای لایه برداری از پوست خشک و زبر.

موم پارافین: موم پارافین با باز کردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه می دهد تا به لایه بیرونی پوست نفوذ کند.

آرایش سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر