چه درمان هایی برای آکنه اکنون در دست ارزیابی است؟

آتریزون یک ژل موضعی جدید است که دارویی به نام داپسون (آولوسولفون ، یک عامل ضد عفونت) دارد و گمان بر این است که ضدباکتری و ضد التهابی قوی باشد. یعنی باید هم به کاهش تعداد ضایعات آکنه و هم به کاهش سرخی مربوط به ضایعات آکنه موجود کمک کند.

داپسون خوراکی ابتدا برای درمان مالاریا به کار می رفت. از آن زمان تاکنون برای بیماری های گوناگون پوستی و سایر بیماری های پزشکی به کار رفته است و گاه با نتایجی بسیار عالی. این دارو وقتی از طریق دهان مصرف شود می تواند اثرهای جانبی جدی داشته باشد و بنابراین برای درمان آکنه مطلوب نیست ؛ البته شکل موضعی آن بی خطر است و اینک تحت آزمایش کارایی برای درمان آکنه است. داپسون را می توان با سایر داروهای موضعی یا خوراکی نیز در درمان آکنه مصرف کرد. این دارو اکنون در فاز سوم آزمایش هاست و تا چند سال آینده به بازار می آید.

شرکت هلیکس بیومدیکس یک داروی جدید موضعی در دست ساخت و آزمایش دارد. نام عمومی این دارو HB64 است. ۴۰% از شرکت کنندگان در این مطالعه بر مبنای نتایجی که تا این تاریخ گرفته اند گفته اند که دارو بسیار به آن ها کمک کرده است. ۴۵% از آن ها گفته اند که نه بدتر شدند و نه بهتر. همچنین ، ۶۵% از شرکت کنندگان یادآور شدند که عملکرد این ژل جدید بهتر از داروهای ژل نسخه شده دیگری بوده است که تاکنون مصرف کرده اند و ۱۰% گفته اند که عملکرد این ژل بدتر بوده است. این داروی جدید منتظر تجویز شدن برای درمان آکنه ملایم تا متوسط است.

کانکتیکس کورپ ، فاز سوم آزمایش روی فرمولاسیون جدیدی از کلیندامایسین ۱% را به شکل یک فوم به ثبت رسیده کامل کرده است. این فرمولاسیون به خوبی سایر فرمولاسیون های موجود در بازار کلیندامایسین یا بهتر از آن هاست و یک انتخاب اضافی برای درمان آکنه به مصرف کننده می دهد. این داروی جدید به زودی به بازار می آید. یک ترکیب جدید دارویی نیز در راه است که دارای کلیندامایسین و ترتینویین ۰۲۵/۰% است. این دارو نیز با این فکر ساخته شده است که اکثر ما می خواهیم یک برنامه روزانه هر چه ساده تر و کامل تر برای درمان آکنه داشته باشیم.

آیا مطالعاتی در زمینه آکنه در حال اجرا هست که بتوان در آن شرکت کرد؟

بهترین جای شروع ، بیمارستان آموزش پزشکی شهر یا محله شماست. می توانید به کلینیک تخصصی پوست بیمارستان آموزش پزشکی تلفن کنید و بپرسید آیا مطالعات جدیدی در دست است یا نه و بپرسید شما واجد شرایط شرکت در آن هستید یا نه. همچنین ، منبعی فوق العاده عالی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آکنه و تقریبا درباره هر پرسشی در مورد پوست ، وب سایتی آکادمی درماتولوژی آمریکاست

پوست سطح ۱ مراقبت از پوست مطالب برگزیده

ارسال نظر