چطور با آرایش بینی خود را کوچکتر کنید

همه با اجزای صورت بی نقص به دنیا نمی آیند و یکی از همین اجزای صورت که بسیاری از مردم به آن خیلی اهمیت می دهند بینی است . اگر فرم بینی اذیتتان می کند و به دنبال راهی برای کوچک کردن آن هستید ، اصلا احساس تنهایی نکنید ! حتی افراد مشهوری مثل کیم کارداشیان و جنیفر آنیستون با بینی خود مشکلاتی دارند و از ترفند های آرایشی برای کوچکتر نشان دادن بینی خود استفاده می کنند . کوچکتر نشان دادن بینی تکنیکی در آرایش است که امروز قصد داریم برخی از مفید ترین این تکنیک ها را با شما در میان بگذاریم :

باریک کردن بینی پهن

ایجاد چنین تغییری در بینی از طریق بازی با سایه روشن در آرایش امکان پذیر است . اگر میخواهید بینیتان باریک تر دیده شود ، از کرمی در قسمت خارجی بینی به سمت پایین استفاده کنید که یکی دو درجه از پوست تیره تر باشد . سپس از رنگ های کمی روشن تر برای قسمت بالایی و میانی بینی استفاده نمایید .

از آرایش چشم غلیظ بپرهیزید

برخی فکر می کنند آرایش غلیظ چشم توجه ها را از بینی منحرف می سازد . اما اصلا اینطور نیست . آرایش زیاد چشم ها باعث تمرکز اطرافیان روی بینی و جزئیات آن می شود . اگر آرایش چشم ها طبیعی باشد ، سایز بینی نرمال تر به نظر می آید .

از کانسیلر زیر چشم ها استفاده کنید

خطوط تیره ی اطراف چشم حسی از سایه در دید اطرافیان و تاکید روی بینی ایجاد می نماید . برای اطراف چشم خود از یک کانسیلر استفاده کنید تا خطوط تیره را بپوشانید . به این صورت توجه ها از بینی منحرف و بینی شما کوچکتر دیده می شود .

کوتاه تر کردن بینی های بلند

می توانید از کرم برای خلق تصویری کوچکتر از بینی خود استفاده کنید . کافی است از یک کرم تیره تر برای نوک و بین سوراخ های بینی استفاده نمایید . محو مرز بین رنگ های مختلف کرم را اصلا فراموش نکنید تا چهره ای طبیعی داشته باشید .

استفاده از لوازم آرایش مات

هرگونه برق و درخشش روی بینی آن را بزرگتر نشان می دهد . پس از کرم های مات در این ناحیه استفاده کنید . اگر نور روی بینی رفلکس داشته باشد ، نه تنها توجه ها را به سمت خود جلب می کند ، بلکه هر نوعی از بینی را بزرگتر می نماید .

مدل مو هم در فرم بینی موثر است

مدلی که برای موها انتخاب می کنید می تواند در سایز بینی تاثیر داشته باشد . فرق وسط روی بینی تاکید می کند ، اما فرق کج توجه ها را از سمت بینی منحرف می سازد . حجم دادن به قسمت پشتی موها نیز بینی را کوچکتر نشان می دهد .

از رژگونه استفاده کنید

می توانید سایز بینی را با برجسته کردن دیگر اجزای صورت کاهش دهید . همیشه کمی رژگونه به گونه ها بزنید .

از یک برنزر استفاده کنید

کرم و یا پودر های برنزه کننده را به نواحی از صورت ، مثل پیشانی ، گونه ها ، چانه و مرکز بینی ، بزنید که به طور طبیعی بیشتر آفتاب می گیرند و برنزه می شوند . این کار جلوه ای طبیعی تر از چهره ی شما به نمایش می گذارد و با این کار بینی هم کوچکتر دیده می شود .

لب های برجسته

لب های برجسته و روشن نیز بینی را به حاشیه می راند . لب هایی که به طور کلاسیک قرمز شده اند بسیار مناسب هستند. کمی برق لب هم به آن اضافه نمایید .

فراموش نکنید تمامی این ترفندها به تمرین و تکرار نیاز دارند و با یکبار امتحان ممکن است نتیجه ی دلخواه خود را نگیرید .

آرایش سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر