پنج راه سوزاندن کالری بدون رژیم های سخت

سوزاندن کالری خیلی خوب است ، اما نیاز به تمرینات ورزشی ، رژیم های غذایی و تغییر در سبک زندگی دارد که برای هیچ یک از ما خوشایند نیست. اگر عاشق غذاخوردن هستید و نیاز به چهار یا پنج وعده ی غذایی در روز دارید ، حتما این مقاله را بخوانید.

در این قسمت به شما یاد می دهیم چگونه بدون رعایت رژیم های غذایی سخت کالری بسوزانید. بسیاری از مردم در مورد کاهش وزن تفکرات غلطی دارند ، مثلا بیشتر ما فکر می کنیم ایجاد محدودیت در مصرف کالری و رژیم های غذایی عجیب و غریب نتیجه بخش هستند. اما در نهایت این روش ها غیر قابل تحمل می شوند ، سوخت و ساز بدن را کاهش می دهند و شما را افسرده می کنند.

در واقع راهکار مناسب برای کاهش وزن خوردن غذای کافی ، با کیفیت و سوزاندن کالری از طریق انتخابت سبک زندگی سالم می باشد.

آب بیشتری بنوشید

خیلی از ما نمی دانیم بدن ما دچار کم آبی شده است. تنها نوشیدن میزان مناسبی از آب یکی از بهترین روش ها برای سوزاندن کالری محسوب می شود. ما گاها سیگنال های تشنگی را با سیگنال های گرسنگی اشتباه می گیریم ، پس بهتر است همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید.

نوشیدن آب فواید زیادی برای سلامت انسان به همراه دارد . اگر چای ، قهوه و شکر زیادی قبل از شب مصرف می کنید ، احتمالا بدن شما دچار کم آبی می باشد و تحت چنین شرایطی باید آب بیشتری مصرف کنید.

مواد غذایی خارق العاده را مصرف کنید

تا جایی که می توانید مواد غذایی خارق العاده را به برنامه ی غذایی خود اضافه نمایید. این نوع از مواد سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی می باشند که برای شما انرژی بلند مدت را فراهم آورده و سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد .

اگر نمی خواهید تمام روز خسته و فرسوده باشید ، صبحانه ی سرشار از شکر و قند را فراموش کنید.

بسیاری از مواد غذایی معروف به خارق العاده ، مثل انواع توت ها و ماست ، طعم بسیار خوبی دارند . اگر از این مواد برای صبحانه استفاده کنید ، انرژی زیادی را در مدتی کم کسب خواهید کرد.

یک سرگرمی پر فعالیت برای خود انتخاب کنید

یک سرگرمی که به آن علاقه دارید از هر فعالیت دیگری انرژی بخش تر است. فقط مطمئن شوید در سرگرمی مورد علاقه شما به اندازه ی کافی فعالیت بدنی وجود دارد . در واقع این سرگرمی مشابه ورزش است ، با این تفاوت که شما در انجام آن تنبلی نمی کنید.

قهوه و چای بنوشید

تحقیقات نشان می دهند کافئین سرعت کالری سوزی را افزایش می دهد. فقط کمی قهوه یا چای تازه به همراه صبحانه خود بنوشید و همین به سوراندن هرچه بیشتر کالری ها کمک می کند.

بیشتر و با کیفیت تر بخوابید

وقتی خواب کافی داشته باشید ، به میان وعده های کمتری نیاز خواهید داشت. اگر برای مدت طولانی ، کمتر از ۴ ساعت در طول شبانه روز استراحت کنید ، سرعت سوخت و ساز بدن کاهش می یابد. با کاهش سرعت سوخت و ساز بدن ، کالری ها نیز به سختی از بین می روند.

بنابر این به طور کلی تصور بسیاری از ما درباره رژیم غذایی غلط است ، رژیم غذایی صحیح یعنی خوردن غذایی اندازه اما با کیفیت.

زیبایی بدن سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر