پس از ورزش ،همچنان زیبا بمانید!

مه شو :هیچ چیز زیباتر از رضایت مندی و آرامش بعد ازتمرینات ورزشی چربی سوز نیست.اما چیزی بدتر از عرق کردن بدن ،سوزش و قرمزی پوست پس از اتمام این تمرینات هم نیست!

یکی از متخصصان زیبایی فرانسه و صاحب محصولات زیبایی Cannelle نکاتی را برای زیبایی پس از ورزش ،با علاقه مندان زیبایی و تناسب اندام به اشتراک می گذارد:

قبل از شروع تمرینات ورزشی ،آرایش خود را کاملا پاک کنید ،چرا که درهم آمیختن فوندیشن و عرق ناشی از فعالیت ورزشی،باعث ایجاد جوش های پوستی خواهد شد.

zi

از ژل های شستشو برای این منظور استفاده نکنید ،چون ممکن است موجب تحریک پوست و خارش آن شود.سعی کنید صورت خود را با آب بشویید و یا از پاک کننده صورت مناسب پوست خود استفاده کنید تا پوست شما ،شادابی و نشاط خود را همچنان پس از ورزش نیز حفظ کند.

این متخصص زیبایی به دونده ها توصیه می کند قبل از شروع دویدن ،حتما ناخن های پا را کاملا را کوتاه کرده و پس از دویدن ،برای رفع خستگی و درد پاها ،آنها را یکبار درظرفی حاوی آب گرم و بعد در آب خنک قرار دهند.(افزودن کمی نمک به آب ،همیشه باعث رفع خستگی پاها و آرامش پاها می شود .)

به علاوه ،ماساژ پا با کرم مخصوص پا و البته یک کرم مرطوب کننده هم  کمک زیادی به آرامش پاها و کاهش درد آنها خواهد کرد.

همانطور که می دانید ،دوش گرفتن پس از فعالیت ورزشی بسیار لازم و ضروری است ،چرا که باقی ماندن عرق بر روی پوست می تواند باعث خارش ،قرمزی و احتمالا ایجاد نقطه های قرمز رنگ  بر روی پوست شود . اما چنانچه به ناچار زمان کافی برای دوش گرفتن را در اختیار ندارید ،حتما دستمال مرطوب را به همراه داشته باشید.درضمن بهتر است پس از دوش گرفتن و نیم ساعت پس از اتمام فعالیت ورزشی ،از مرطوب کننده ای مناسب پوست خود استفاده نمایید.

گاهی ،درد عضلات و مفاصل پس از تمرینات شدید ورزشی ، امری اجتناب ناپذیر است ،برای کاهش درد و ریلکس کردن بدن ،می توانید بدن را با یک روغن حمام مناسب ماساژ دهید.اینکار،لذت و  آرامش فوق العاده ای را به شما هدیه خواهد کرد.

سعی کنید پس از اتمام تمرینات ورزشی ،تا آنجایی که می توانید کمتر آرایش کرده و از فوندیشن استفاده نکنید،اینکار منافذ باز پوست را مسدود خواهد کرد .

به باور این متخصص زیبایی ،ماساژ قبل از تمرین شدید ورزشی ،گاهی باعث افزایش درد عضلانی می شود ما همین کار بعد از تمرین ،با تحریک گردش خون ،موجب خوشرنگ شدن پوست خواهد شد.

مانیکور کردن و استفاده از براق کننده ناخن ،همیشه شما را مرتب و آراسته نگه داشته وازتمرینات با وزنه گرفته ،تا شنا و ورزشهای دیگر ،اینکار علاوه بر ایجاد حس زیبایی و آراستگی ،ناخن های شما را همواره زیبا و بی نقص نگه خواهد داشت.

از زیبایی و تناسب اندام خود لذت ببرید!

ورزش و زیبایی

ارسال نظر