نحوه ی درمان مونوئو کلئوز

درمان مونوئو کلئوز، به طور کلیف بستگی به نشانه ها و شدت بیماری دارد.

دارو

درمان دارویی اختصاصی برای این بیماری ویروسی وجود ندارد. اما گلو دردی که همراه این بیماری ملاحظه می شود، گهگاه با ایجاد یک عفونت استرپتوموکوکی رو به وخامت می گذارد. این گلو درد چرکی نیاز به درمان آنتی بیوتیک دارد. گاهی اوقات، پزشک برای برطرف کردن نشانه های بیماری ممکن است یک دوره داروی کورتیکو استروئید برای شما تجویز کند.

مراقبت های شخصی

استراحت بخش مهمی از درمان محسوب می شود. انتظار نداشته باشید که دست کم تا مدت ۲ الی ۳ هفته به گوشت گاو تأسیس شده اند که به صورت، تصادفی (راندوم) از فرآورده های ان نمونه برداری می کنند. کارخانجات فرآوری گوشت ملزم به رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از آلودگی ناشی از عوامل بیماری زا یا عوامل خطرساز دیگر هستند.

انتقال

این باکتری قادر به زندگی در روده های گاو سالم می باشد و در برخی از گاوداری ها یافت می شود. خو.ردن گوشتی که خوب پخته نشده به ویژه گوشت کوبیده گاو، شایع ترین راه ابتلا به عفونت ای – کولای H7: 0157 است. این باکتری در شیر یا عصاره های غیرپاستوریزه و محصولات کشاورزی مثل جوانه کاهو یا یونجه (علف) هم بافت می شود.

به علاوه، احتمال ابتلاء شما در اثر تماس با مدفوع آلوده هم هست. این مسئله بیشتر در بچه های کم سن و سال رخ می دهد که هنوز به طور صحیح نحوه شستشوی دست ها یا طهارت را یاد نگرفته اند. خانواده ها یا افرادی که در پرورشگاه ها کار می کنند، در صورت ابتلا بچه ها به این بیماری، آنها در معرض خطر قرار می گیرند.

درمان

درعرض یک روز الی ۲ هفته پس از تماس با این باکتری، ممکن است دچار اسهال و دل پیجه شوید. در اکثر افراد، این اتفاقات در نهایت به اسهال خونی منجر می گردد. نشانه ها، به طور کلی، در عرض ۱ الی ۹ روز برطرف می شوند.

برای اسهال خفیف، تا می توانید مایعات بنوشید تا آب بدنتان از دست نرود. این مسئله به خصوص در بچه ها حایز اهمیت است. به مرور که حالتان رو به بهبودی می گذارد، می توانید به خوردن غذاهای نیمه جامد و فیبرهای کم چرب مثل نان توست و بیسکوئیت های تردد ورآمده با جوش شیرین روی آورید، اسهال اقدامی است از سوی بدن برای خلاص شدن از زندگی روزمره بازگردید. پزشک ممکن است از شما بخواهد در صورت بزرگی طحال، تا چند ماه از انجام ورزش هایی که دارای تماس و برخورد فیزیکی است اجتناب کنید. نوشیدن مایعات فراوان به رفع تب و گلودرد کمک کرده و شما را از خطر دفع آب بدن محفوظ نگه می دارد. برای گلودرد، چند بار در روز آب نمک گرم غرغره کنید.

سطح ۱ گوناگون مطالب برگزیده

ارسال نظر