مواد مغذی برای کاهش استرس:

تحقیقات نشان می دهد که مواد غذایی مناسب به کاهش استرس کمک می کنند. کاهش استرس بدون مصرف دارو با تغییر شیوه ی زندگی امکان پذیر است. مواد غذایی به سلامتی بدن کمک کرده و باعث کاهش استرس می شوند و به بهبود خلق و خوی افراد کمک می کنند.
در ابتدا از مواد غذایی نظیر کربوهیدرات، شکر تصفیه نشده، نوشیدنی هایی نظیر نوشابه پرهیز کنید. اگر دچار حمله های استرسی می شوید از نوشیدن قهوه پرهیز کنید زیرا قهوه ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث حمله عصبی می شود اما در برخی موارد پزشکان نوشیدن قهوه را موثر می دانند.
غلات :
غلات میزان زیادی منیزیم دارد که باعث کاهش استرس می شود. غلات همچنین در رژیم غذایی مناسب است و باعث کاهش گرسنگی می شود. غلات سبوس دار دارای مواد مغذی دیگری نیز می باشد.
جلبک دریایی :
جلبک دریایی نیز بسیاری از خواص غلات را دارد . حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و همچنین منیزیم است و جایگزین مناسبی برای غلات می باشد.
بلوبری :
حاوی ویتامین و مواد مغذی زیادی است و همچنین دارای اکسیداسیون است که برای کاهش استرس مناسب است.
بادام :
ماده ی مغذی و سالم که حاوی آهن می باشد و به بهبود خلق و خوی افراد کمک می کند. کمبود آهن باعث خستگی مغز می شود که در نتیجه باعث خستگی و استرس می شود.
شکلات :
شکلات بدون شکر وشیر مفید است و باعث کاهش استرس می شود. شکلات همچنین میزان کورتیزول را کاهش می دهد و نیز به بهبود خلق و خو کمک می کند.
آب:
یکی از بهترین نوشیدنی ها برای اضافه کردن به رژیم غذایی است تحقیقات نشان داده است که کمبود آب بدن به میزان ۲۵ درصد در ایجاد استرس تاثیر گذار است.

Rss تغذیه و سلامتی سطح ۱ سطح ۲ مطالب برگزیده

ارسال نظر