مشکلات دندان مصنوعی

علایم و نشانه ها

• شلی مداوم دندان مصنوعی
• درد دهان هنگام پوشیدن دندان مصنوعی
التهاب لثه ها
• ایجاد زخم های دهانی در نقاط تحت فشار دندان مصنوعی

رئیس جهمور جرج واشنگتن، زمانی دندان های مصنوعی خود را که دیگر خراب شده بودند به دندان پزشک خود پس فرستاد و چنین نوشت: من بار دیگر برای کمک به شما متوسل می شوم. دندان هایی را که همراه این نامه فرستاده شده اند تا حدی شل شده اند و یا دقیق تر بگویم دو یا سه تار از آنها افتاده اند. من آنها را خدمت شما فرستاده ام تا تعمیر شوند…. هر دو انها مرا می آزارند و لبه های مرا به جلو بر آمده می کنند.

همانند جرج واشنگتن، افراد زیادی از دندان های مصنوعی ناجور رنج می برند. دندان های طبیعی توسط استخوان های تخصص یافته فک فوقانی و تحتانی حمایت می شوند، پس از افتادن دندان ها، استخوان های حمایت کننده شروع به کوچک شدن می کنند. این جمع شدن فک ممکن است با افزایش سن و همچنین با پوشیدن دندان مصنوعی نامناسب تشدید شود و در نتیجه باعث لق شدن دندان مصنوعی و متعاقب آن ایجاد درد حین جویدن غذا می شود. علاوه بر این دندان ها گاهی حین صحبت کردن یا خندیدن جابه جا می شوند.

مشکلات دیگر عبارتنداز ایجاد زخم در دهان و التهاب در لثه، اگر به تازگی از دندان مصنوعی استفاده می کنید شاید فکر کنید تا زمان عادت کردن به این دندان ها، وجود آرزدگی و زخم طبیعی است، اما چنین نیست. اگر مشکلی داشتید باید دندان پزشک شما قادر به تنظیم دندان مصنوعی باشد به نحوی که علت آزردگی رفع شود.

اگر پس از مدتی استفاده از دندان ها، زخم های دهانی ایجاد شوند علت ان می تواند تغییر دندان مصنوعی یا تغییر تراز دهان باشد. با شروع کمتر، گاهی اوقات به علت گیر افتادن غذا در زیر دندان مصنوعی، لثه زخم می شود.

این مشکلات دندانی بیشتر در دندان های مصنوعی پایین دیده می شود تا دندان های بالایی، دندان پایین معمولاض به خودی خود در محل باقی نمی ماند و استفاده موفق از آن بستگی به توانایی شما در کنترل آن توسط عضلات زبان و گونه ها دارد.

سطح ۱ طب و زیبایی مدرن مطالب برگزیده

ارسال نظر