مزایای حیرات انگیز آهسته دویدن(۲)

فواید روانی آهسته دویدن

افزایش اعتماد بنفس

هنگامی که شما شروع به دویدن می کنید در واقع از سرعت کم شروع کرده و سعی در افزایش سرعت خواهید داشت.سپس بطور منظم آن را انجام می دهید. به اینصورت شما بدن خود را کشف می کنید و سعی می کنید این اهداف دست یافتنی را دنبال کنید. این امر به شما کمک می کند تا در برابر هر مانعی مقاومت کرده و با بالا رفتن سطح اعتماد بنفس بر آن غلبه کنید. کاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب بطور ناخواسته باعث بهبود عزت نفس و تقویت سلامتی فرد می شود.

افزایش نگرش و رفتار مثبت

زمانی که شما ورزش می کنید بدون توجه به نوع تمرین ، بدن شما اندورفین که هورمون خوشحالی و سرحای است را تولید می کند. که این امر باعث گسترش احساس مثبت در سراسر بدن می گردد. احساس مثبت به شما آرامش می دهد و از استرس و خستگی شما را تسکین می بخشد که در نتیجه افزایش شادی شما را در پی خواهد داشت. این افزایش خلق و خو باعث گسترش دیدگاه و نگرش مثبت به زندگی می گردد.

درمان افسردگی و اختلالات روحی

در دنیای رقابتی امروز فشار کار ، مشکلات مالی و مسائل دیگر می تواند سبب بروز اضطراب و استرس در فرد شود که این امر در موارد شدید می تواند منجر به افسردگی او گردد.تمرینات فیزیکی و حرکات ورزشی بهترین راه برای درمان اختلالات روحی و افسردگی می باشند. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه در کاهش این بیماری های روحی به فرد کمک خواهد کرد.

علاوه براین فرد از نظر جسمی در حال تحرک و فعالیت است و آهسته دویدن به بهبود گردش خون ، آرامش ذهن و بهبود خلق و خوی فرد کمک کرده و در نتیجه این امر کیفیت زندگی فرد را افزایش می دهد و با افسردگی و اختلالات روحی به مبارزه می پردازد.

بهبود قدرت تمرکز

تمرینات هوازی مانند دویدن به علت افزایش اکسیژن موجود در خون و ارسال آن به مغز در بهبود فعالیت های مغزی و تمرکز نقش اساسی ایفا می کنند. افزایش و بهبود قدرت حافظه ، تمرکز و یادگیری از جمله نتایج مشاهده شده پس از انجام تمرینات ورزشی هستند.

سطح ۱ مطالب برگزیده ورزش و زیبایی

ارسال نظر