مراقبت صحیح از دندان های مصنوعی

دندان های مصنوعی کامل با دندان های ناکامل قابل برداشت (پروتزهای دندانی) بسته به جنس مواد سازنده، نحوه تنظیم و جاگذاری، وضعیت فک و میزان مراقبت های فردی از آنها می توانند از ۶ ماه تا ۵ سال عمر کنند.

برای داشتن دندان مصنوعی راحت و بادوام باید به نحو صحیح از آن مراقبت کنید. نگهداری خوب کار سختی نیست به خصوص اگر شما.

۱. مطمئن شوید دندان های مصنوعی به نحو مطلوب در دهان جای گرفته اند. اگر بعداز زمان تطابق اولیه، به نظر آزار دهنده می آیند، دوباره به دندان پزشک یا دندان پزشک یا دندان ساز خود مراجعه کنید.

۲. هرشب هنگام خواب دندان های مصنوعی را خارج کنید. لثه های شما برای آنکه سالم باقی بمانند نیاز به یک دوره استراحت دارند.

۳. دندان ها را در آب نگه دارید و در صورت نیاز، مواد پاک کننده دندان مصنوعی را به آن اضافه کنید. دندان هایی که در آب نگهداری نشوند ممکن است تاب برداشته و در نتیجه پوشیدن آن آزار دهنده خواهد بود . برای پرهیز از آسیب گیره های فلزی دندان های مصنوعیف دندان مصنوعی قابل رداشت را که پایه فلزی دارد بیش از ۱۵ دقیقه در محلول پاک کننده قرار ندهید. خیساندن آنها پیش از ۱۵ دقیقه در صورتی مطلوب است که روی برپسب محصول پاک کننده به آن اشاره شده باشد.

۴. دندان های مصنوعی را هر روز طبق دستورالعمل دندان پزشکتان پاک کنید. ذرات غذا و پلاک ها نیاز به برداشت منظم دارند.

۵. روزانه دندان های طبیعی باقیمانده خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید سالم نگه داشتن دندان های باقیمانده و لثه ها تا حد امکان، ضروری است به ویژه اگر یک دندان مصنوعی ناکامل به این دندان ها محکم شده باشد.

۶. هر روز با استفاده از مسواک، یک تکه پارچه یا انگشت خود، دهان و لثه ها را تمیز کرده و ماساژ دهید. تمیز نگه داشتن و تحریک لثه ها و بافت های نرم دهان به اندازه تمیز نگهداستن دندان ها حائز اهمیت است.

پیش از دندان پزشکی نوین افتادن دندان ها بخشی اجتناب ناپذیر از روند افزایش سن بود، به ندرت شخص مسنی وجود داشت که دندانی برایش باقی مانده باشد، در کل، اینکه واشنگتن در قرن هجدهم دندان های مصنوعی داشته نشان می دهد که او یکی از معدود افراد خوش شانسی بوده که توانسته بودند از مزایای آخرین پیشرفت دندان سازی سود ببرند. امروزه داستان فرق کرده است. تعداد کمتری از مردم به خارج کردن دندان ها و جایگزین کردن آنها با دندان مصنوعی نیاز دارند.

زیبایی بدن سطح ۱

ارسال نظر