قبل از کراتینه کردن موها بخوانید!

مه شو :این روزها کراتینه کردن مو،یکی از روشهای صاف کردن مو در سالن های آرایشی است که بسیار مورد توجه خانمها ،بخصوص آنهاییکه طرفدار موهای صاف و لخت هستند ،قرار گرفته است.

چناانچه برای اولین بار تصمیم به اینکار گرفته اید ،پیشنهاد می کنیم این مقاله را حتما مطالعه نمایید.

کراتین چیست ؟کراتین پروتئینی است که به طور طبیعی در موها وجود دارد.

kera

عملکرد کراتین چیست ؟

پس از استفاده از کراتین بر روی موها ،با استفاده از یک وسیله حرارتی ،آن را محکم و تثبیت می کنند.اینکار تقریبا ۹۰ دقیقه یا کمی بیشتر طول می کشد که البته این زمان بستگی به حجم و اندازه موها دارد.

کراتین موجود در سالن های حرفه ای و معتبر ،حاوی کراتین با مواد نرم کننده و حتی درمان کننده مو می باشد.

مزایای کراتینه کردن

صرفه جویی در وقت

هنری بوردی ،صاحب یکی از سالن های آرایشی حرفه ای لس آنجلس و محقق در زمینه موادآرایشی و بخصوص کراتین مو ،ادعا می کند که اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که اغلب ،موهای خود را صاف می کنید ،یک محصول کراتین خوب و البته تایید شده ،زمان خشک کردن و آرایش موها شما را بین ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش خواهد داد که این زمان بسیار قابل توجه ای است !

خداحافظ موهای وز

روشهای طبیعی زیادی برای از بین بردن وز موها وجود دارد (برخی از این روشها در سایت مه شو ،به دوستان عزیز ارائه شده است ) اما کراتین یکی از روشهایی است که در سالن های آرایش برای فرد انجام می شود.

کسانی که وز موها را تجربه کرده اند ،پس از کراتینه کردن موها ،گاهی فراموش می کنند که قبلا تا چه حد از این موضوع نگران بوده و استرس داشتند .اینکه حالا با خیالی آسوده ،در هوای بارانی و حتی در جاهایی که رطوبت هوا زیاد است ،قدم میزنند ،بدون اینکه دلواپس تغییر حالت و وز شدن انها باشند ،بسیار عالیست!

بعد از کراتینه کردن موها ،چند روز صبر کنید

۳-۴ روز پس از کراتینه کردن موها ،نباید موها را بشویید ،چرا که اینکار ،زمانی را برای تاثیر گذاری خود نیاز دارد.

حفظ و نگهداری  کراتین موها

بعد از رعایت زمان  ۴-۳ روزه پس از کراتینه کردن موها ،بهتر است از شامپو بدون سولفات سدیم استفاده کنید تا نتیجه کار شما را خراب نکند و کراتین موها حفظ شود.

زمان ماندگاری

اگر کراتین کردن موها ،توسط فردی متخصص وبه خوبی انجام شود ،انتظار می رود مدت زمان ۲ تا ۲ سال و نیم روی موها ماندگاری داشته باشد.

به یاد داشته باشید اگر مواد کراتین کاملا تایید شده باشد ،به موهای شما آسیبی وارد نخواهد کرد ،بلکه استفاده از دستگاه حرارتی با حرارت بسیار بالا است که به موهایتان آسیب می زند !

برخی افراد غیر متخصص در این زمینه ،ممکن است از حرارت بسیار داغ برای اینکار استفاده کنند که پیامد آن ،از هم گسیختگی و جدا شدن تارهای مو از هم ، و سوزاندن  آن می باشد.

در ضمن فراموش نکنید که قبل از کراتینه کردن موها ،حتما با یک پزشک متخصص پوست و مو ،در مورد وضعیت فعلی پوست سر و موهای خود ،مشورت کنید تا هیچ مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

فاکتور فورمالدئید (ترکیب گازی  بسیار قوی )

احتمالا در مورد فورمالدئید ،در سالن های آرایش ،چیزهایی شنیده اید !

این ماده میتواند بخصوص برای  سلامتی افرادی که دائما با آن کار می کنند،خطر ساز باشد و بزرگترین نگرانی در مورد محصولات کراتینی ،وجود این ماده و استفاده زیاد آن توسط کسانی است که با آن سر و کار دارند،نه کسانی که فقط یکبار موهای خود را کراتین می کنند.

میزان وجود فورمالدئید در کراتین چقدر است ؟

این مقدار متفاوت است.FDA و انجمن سلامت و ایمنی کار OSHA ،تحقیقاتی را در این زمینه انجام می دهند.سایت FDA پیشنهاد می  ند که در سالنی که کار کراتین را انجام می دهید ،قبل از انجام کار ،از افراد حرفه ای در آرایشگاه در این مورد سوال کنید که آیا ازمیزان مواد مربوط به فورمالدئید موجود در کراتین یا هر گونه مواد مضری که باید از آنها پرهیز کنید ، اطلاعی دارند یا خیر !

در صورتیکه پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردید و یا موهای شما پس از کراتینه کردن دچار آسیب شد ،حتما این موضوع را گزارش دهید.

البته اکثر شرکت هایی که کراتین تولید می کنند ،سعی دارند میزان ایمنی از این مواد را در محصولات خود رعایت کنند .اما مشکل، بیشتر زمانی بروز می کند که بسیاری از آرایشگران ،این مواد را با خود ،که اطلاع چندانی از اجزاء تشکیل دهنده آن ندارند ،ترکیب کرده و متاسفانه سلامت افراد را به مخاطره می اندازند.بنابراین تحقیق در این زمینه کاملا ضروری است.

زیبایی مو
کلمات کلیدی: ,

0 Comments

  1. خیلی ممنون مطلب بسیار جالب و مفیدی بود

ارسال نظر