فواید فندق برای مو

رنگ موی طبیعی

فندق برای مو بسیار مفید است و می توانید برای رنگ کردن مو از آن استفاده کنید. در فندق به صورت طبیعی رنگ وجود دارد و به همین دلیل هم در تهیه ی بسیاری از رنگ موهای طبیعی از آن استفاده می شود . رنگی که فندق ایجاد می کند ، قهوه ای تقریبا روشن است. اگر از فندق برای رنگ موهای خود استفاده کنید ، دوام بیشتری از رنگ های شیمیایی خواهد داشت. فندق همچنین موها را نرم می کند و در سلامت و حفاظت آنها در برابر عوامل مخرب محیطی و ترکیبات شیمیایی موثر است .

افزایش استحکام مو

فندق برای افزایش استحکام موها بسیار مفید است . به این منظور کمی روغن فندق را روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید . اجازه دهید روغن در طول شب روی مو بماند و صبح موهای خود را شست و شو دهید. این کار موجب افزایش استحکام مو و در نتیجه پیشگیری از ریزش آن می شود.

مفید برای موهای خشک و آسیب دیده

فندق خشکی مو و التهاب کف سر را از بین می برد و به درمان موهای آسیب دیده کمک می کند . بهتر است دو عدد تخم مرغ را شکسته و دو قاشق غذاخوری پودر فندق را به آن اضافه نمایید. این ترکیب را به موهای خشک و آسیب دیده خود بزنید و بعد از بیست دقیقه با شامپوی همیشگی خود شست و شو دهید . این کار به کاهش مشکل خشکی مو کمک می کند خشکی پوست کف سر البته ممکن است مشکلات دیگری از قبیل شوره و خارش را نیز در پی داشته باشد . بنابراین با درمان خشکی سر ، از بسیاری مشکلات دیگر رهایی خواهید یافت .

درمان موخوره

فندق برای رهایی از موخوره هم بسیار مفید است . اگر دچار این مشکل هستید ، کمی روغن فندق را روی موخوره ها بزنید و ماساژ دهید . با این کار نه تنها موخوره ها از بین خواهند رفت ، بلکه موهایی سالم و درخشان خواهید داشت .

فراهم آوردن مواد مغذی برای مو

فندق منبع بسیار خوبی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد و همه ی مواد مغذی موجود در آن ، به تغذیه ی موها کمک می کنند . موهای خود را به طور منظم با روغن فندق ماساژ دهید . با رساندن مواد مغذی مورد نیاز مو به آن ، بسیاری از مشکلات مو و پوست سر برطرف خواهند شد .

کمک به رشد مو

پروتئین موجود در فندق نه تنها به تغذیه ی مو کمک می کند ، بلکه در رشد ، همراه با حفظ درخشندگی ، استحکام و سلامت آنها هم تاثیر بسزایی دارد .

افزایش ضخامت مو

ماساژ منظم موها با روغن فندق ضخامت آنها را نیز افزایش می دهد .

حفظ درخشندگی مو

با کمک به تغذیه ، رشد و رطوبت رسانی مو ، روغن فندق تاثیر زیادی بر درخشنگی موها خواهد داشت . فندق مو را درخشان می کند و رنگ طبیعی آنها را قوی تر می نماید .

سطح ۱ مراقبت از مو مطالب برگزیده مو

ارسال نظر