فواید طب گیاهی

قیمت مناسب

داروهای مدرن امروزی که توسط علم پزشکی مدرن تایید می شوند ، قیمت بسیار زیادی دارند. یکی از دلایلی که موجب گسترش روزافزون طب گیاهی شده را می توان عدم توانایی بیشتر مردم در خرید منظم مواد دارویی شیمیایی دانست.

دسترسی آسان

محصولات گیاهی ، مثل عصاره ها ، روغن ها و چای های مختلف ، همیشه در دسترس هستند و می توانید آنها را به راحتی خریداری نمایید. بنابراین نیازی به نسخه ی پزشک برای خرید آنها وجود ندارد. همین موضوع هم دسترسی به گیاهان دارویی را آسان تر می سازد.

گیاهان در دسته ی مکمل های غذایی قرار می گیرند. بنابراین بدون مجوز بنیاد های سلامتی هم قابل تولید و فروش هستند. علی رغم دسترسی آسان ، این شما هستید که باید در انتخاب خود دقت کنید. همیشه روی بسته بندی محصولات و مکمل های گیاهی را به دقت مطالعه نمایید . همچنین درباره ی شرکت تولید کننده ی این محصولات تحقیق کنید و مطمئن شوید خرید شما صد در صد خالص باشد.

خواص شفابخش و مفید

گیاهان را می توان برای برخی از بیماری های حاد و مزمن و مشکلات سلامتی نگران کننده مثل بیماری های قلبی عروقی ، افسردگی ، التهاب و ضعف سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار داد. این رشته از موارد مصرف گیاهان در سراسر دنیا کاربرد دارد و بسیاری از تحقیقات مفید بودن آن را ثابت می کند. در واقع از ۱۷۷ دارویی که برای درمان سرطان در سراسر دنیا وجود دارد ، بیش از ۷۰ درصد طبیعی بوده و منشاء گیاهی دارند.

هشدارها در رابطه با استفاده از داروهای گیاهی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم ، مکمل های گیاهی در دسته ی مکمل های رژیم غذایی قرار می گیرند و این بدان معناست که ، بر خلاف نسخه های شیمیایی ، میزان تاثیرگذاری و سلامت آنها معمولا مورد آزمایش قرار نمی گیرد. به همین دلیل هم برخی از فروشندگان و یا تولید کنندگان محصولات گیاهی ، از فروش محصولات خالص فرار می کنند. اگر گیاه را برای مصارف دارویی خریداری می کنید ، از خالص و با کیفیت بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به کمپانی تولید کننده ی محصولات نیز توجه کافی نشان دهید ، این کار به شما کمک می کند تا مطمئن شوید محصول با کیفیت بوده و البته به دلیل کمی ارزان تر بودن ، مواد ضعیف کننده ی دیگری به آن اضافه نشده باشد. همچنین نباید در مرحله ی کاشت گیاه از آفت کش ها و فلزات سنگین استفاده شده باشد.

طب گیاهی همچنین گاهی اوقات واکنش های آلرژیک را در پی خواهد داشت و یا ممکن است با مصرف دیگر انواع دارو تداخل پیدا کند. به همین دلیل هم باید قبل از آغاز هر گونه درمان گیاهی با پزشک خود مشورت نمایید . متخصصان طب گیاهی ، داروسازان ، متخصصان طب سنتی و به طور کلی پزشکان معمولا اطلاعات کافی درباره ی موارد مصرف و توصیه های مربوط به انواع گیاهان را دارند و می توانند به شما در داشتن انتخابی مناسب کمک کنند. پس همیشه به خاطر داشته باشید درباره ی داروی گیاهی که قصد مصرف آن را دارید تحقیق کنید و از خطرات جانبی احتمالی آن و میزان مصرف مناسب آگاهی پیدا نمایید.

سطح ۱ سنتی طب و زیبایی مطالب برگزیده

ارسال نظر