فعالیت جنسی بدنسازان، مانع از رشد عضلانی آنها نمی شود

فعالیت جنسی بدنسازان، به شرط رعایت چند نکته مهم، هرگز مانع از پیشرفت حرفه ای و رشد عضلانی آنها نخواهد شد.

مه شو: یکی از سوالاتی که بسیاری از بدنسازان مطرح می کنند این است که آیا فعالیت های جنسی آنها می تواند مانع از پیشرفت و رشد عضلانی آنها شود؟

این سوال نه تنها در مورد بدنسازان حرفه ای ، بلکه در مورد رشته های ورزشی دیگر هم مطرح می شود و متاسفانه به دلیل دانش کم برخی افراد حتی مربیان رشته های ورزشی، اطلاعات اشتباهی به ورزشکاران داده می شودکه می تواند مشکلاتی را در زندگی زناشویی این افراد ایجاد کند.

طبق مطالعات انجام شده در خصوص فعالیت جنسی ورزشکاران، بهتر است بدانید  در صورتیکه ورزشکار تغذیه و استراحت کافی و مناسبی داشته باشد، فعالیت جنسی آنها با  هیچ تاثیر منفی رشد عضلانی آنها نخواهد گذاشت و این فقط یک شرط دارد ؛ اینکه فعالیت جنسی آنها نباید قبل از تمرینات باشد.

در صورتیکه فعالیت جنسی بدنسازان، یک تا دو ساعت قبل از شروع تمرینات باشد، می تواند بر تمرینات آنها اثر منفی داشته باشد.اما بعد از تمرینات ، هیچ منعی ندارد.

بسیاری از ورزشکاران در مورد فاصله بین فعالیت جنسی و تمرینات خود سوال می کنند.در پاسخ باید گفت، اگر این فاصله زمانی به اندازه ای باشد که بدنساز برای یک وعده غذایی و یک ساعت استراحت قبل از تمرین ، زمان داشته باشد، هیچ مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد .

مربیان پرورش اندام توصیه می کنند به دلیل تاثیرات مخرب استروئیدها و داروهای هورمونی بر روابط جنسی بدنسازان، در برخی موارد ممکن است این داروها تا زمانی محدود میل جنسی این افراد را تقویت کنند، اما این افراد نباید فراموش کنند که این اثر زودگذر بوده و تاثیر کاملا عکس خواهد داشت.

بنابراین بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری در مورد داروها و مصرف آنها، حتما با مربیان حرفه ای و مجرب در این زمینه مشورت کنید.

ورزش و زیبایی

ارسال نظر