طرز تهیه ی ژل ابرو با رزماری و اسطوخودوس

تا به حال درباره ی ژل و یا پماد ابرو شنیده اید ؟ بله ، برای ابرو هم ژل وجود دارد. هدف ژل ابرو در واقع حفظ جهت موهای ابرو است . شما حتی می توانید برای حجیم تر نشان دادن تار موهای ابرو ، که نازک هستند و جلوه ندارند ،از این ژل استفاده کنید. حتما می دانید ابروهای درهم و پراکنده جلوه ی چندان زیبایی ندارند . علاوه بر این ، دوری از مواد شیمایی سازنده ی برخی از لوازم آرایشی نکته ی مهمتری است که باید همیشه به آن توجه کنید .

شاید سوال بعدی شما این باشد که چطور می توانید از ژل ابرو استفاده کنید ؟ هدف ژل درواقع مرتب و حجیم نشان دادن ابروها است ، کاری که اسپری مو برای موها انجام می دهد . اگر ابروهای شما پر و ضخیم است ، ژل ابرو وسیله ای است که باید هیمیشه در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید . ژل ابرو بعد از رنگ ابروها نیز کابرد دارد و به زیبا تر شدن ابروها ، در عین حفظ نظم آنها ، کمک می کند.

اول ابروها را به سمتی که دوست دارید شانه کنید . با استفاده از یک برس تمیز ریمل و یا هر وسیله ی مناسب دیگری ژل را به ابروها بزنید . حال قسمت های ضخیم تر ابرو را به سمت بالا شانه کنید . و قسمت های کمانی را به سمت لبه ی بیرونی ابرو هدایت نمایید. این کار به ابروها فرمی زیبا و طبیعی می بخشد . حال وقت آن است که خود در منزل ژل ابروی خانگی بسازید :

ابتدا با توجه به رنگی که در نظر دارید ، باید ترکیب رنگ دار برای ژل خود در نظر بگیرید . مثلا زغال اکتیو برای رنگ سیاه ، پودر کاکائو برای قهوه ای ، پودر چغندر برای قرمز و شرابی و پودر زنجبیل برای رنگ های کرم و بلوند . ولی اگر ژل بدون رنگ می خواهید ، این مرحله را نادیده بگیرید.

کمی از ماده ی رنگی را در یک کاسه بریزید . می توانید برای بیشتر کردن رنگ حین ترکیب دیگر مواد نیز این ماده ی رنگی را به ژل خود بیافزایید . مثلا برای قهوه ای تیره ، علاوه بر پودر کاکائو ، حین ترکیب دیگر مواد کمی پودر زغال اکتیوبه آن بیافزایید تا رنگ دلخواه بدست آید .

حال ژل آلوئه ورا را اضافه کنید . آیا از فواید آلوئه ورا برای ابرو اطلاع دارید ؟ آلوئه ورا ماده ای است که علاوه بر خاصیت التیام بخش برای پوست و مو ، به موها حالت و جهت می بخشد . این ماده برای موهای ابرو نیز بسیار مفید است . در آلوئه ورا ویتامین A ، C و E و تمامی مواد مورد نیاز برای سلامت پوست و مو وجود دارد .

در مرحله ی بعد ، روغن رزماری و اسطوخودوس را بیافزایید . رزماری به غیراز طعم خوب ، مزایای دیگری نیز دارد . همه ما می دانیم که این گیاه چقدر برای رشد موها مفید است . اسطوخودوس هم با خاصیت التیام بخش خود آکنه ها را از بین می برد . علاوه بر این ، با استنشاق عطر این گیاه ، از فواید آن در آروماتراپی نیز بهره خواهید برد.

مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید . در این مرحله درباره ی م و زیاد شدن رنگ ژل تصمیم بگیرید. وقتی به رنگ مورد نظر رسیدید، می توانید ژل را در یک ظرف کوچک ، در دار و تمیز نگهداری کنید .

مواد لازم

مواد رنگی ، به میزان دلخواه
یک قاشق چایخوری ژل صد در صد خالص آلوئه ورا
دو قطره روغن رزماری
سه قطره روغن اسطوخودوس

آرایش سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر