رژیم غذایی سالم ، درمان بیماری ها

مواد غذایی انرژی مورد نیاز ما را فراهم می کنند ، اما قادر به ایجاد اثرات مثبت دیگری نیز هستند. غذایی که مصرف می کنیم نقشی حیاتی در کنترل التهاب ، ایجاد تعادل در قند خون ، تنظیم سلامت قلب و عروق ( فشار خون و سطح کلسترول ) و کمک به سیستم گوارش بدن ایفا می نماید.

چگونه مواد غذایی جایگزین دارو می شوند.

احتمالا بیش از هر چیزی در زندگی ما ، مواد غذایی که مصرف می کنیم در داشتن یک بیماری بخصوص و یا نداشتن آن موثر هستند. فرقی ندارد که این مواد غذایی شامل سبزیجات ، میوه ، گوشت ، روغن و دانه ها باشد و یا موارد تاثیر گذاری نظیر آنتی اکسیدان ، ویتامین ها و مواد معدنی ، اسید چرب های مفید و فیبر .

فقر مواد مغذی و سمیت ناشی از رژیم غذایی نامناسب ،جزء عمده دلایل بروزتقریبا تمام بیماری های مدرن امروزی محسوب می شوند. طبق تحقیقات دانشگاه جان هاپکینز ، ۸۰ درصد از مبتلایان به بیماری سرطان از کمبود مواد مغذی رنج می برند و این در حالی است که بسیاری از درمان های مرتبط با سرطان ، مثل شیمی درمانی ، تنها نیاز بدن به مواد مغذی و غذاهای با کیفیت بالا را افزایش می دهند. حتما می دانید که بیماری دیابت و بیماری های قلبی عروقی ، که دلیل شماره یک مرگ و میر در کشورهای پیشرفته است ، نیز ریشه در رژیم غذایی شخص بیمار دارند. حتی حساسیت و بیماری های خود ایمنی مثل آرتروز ، اختلالات تیروئیدی و بسیاری از بیماری های دیگر نیز از رژیم غذایی ناسالم پدید می آیند.

دانش گسترده ی نوتریژنومیکس ، به مطالعه در رابطه با چگونگی تاثیر مواد غذایی به انتقال های ژنتیکی و تاثیر آنها بر سلامتی و یا عدم سلامت بدن می پردازد .قوانین این دانش را می توان در چند نکته ی کلیدی خلاصه کرد. به این صورت که ژن ها نقشی اساسی در پیشرفت بیماری و یا پیشگیری از آن ایفا می کنند . رژیم غذایی ناسالم یکی از موثرترین عوال در افزایش خطر ابتلا به انواع بیماری ها محسوب می شود. فقر مواد مغذی و مسمومیت بدن توسط مواد شیمیایی روی چگونگی عملکرد ژن های یک شخص تاثیرگذار خواهند بود. تاثیر مواد غذایی بر سلامت بدن و یا ژن ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما یک رژیم غذایی متناسب با بدن افراد می تواند از بروز بیماری پیشگیری و یا به درمان آن کمک کند.

مصرف مواد غذایی به جای دارو در عمل چگونه است

مصرف رژیم غذایی شفابخش ، که سرشار از مواد غذایی جایگزین دارو است ، به پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و همچنین درمان آنها کمک می کند و پیروی از چنین رژیمی قطعا از آنچه فکر می کنید ساده تر است. رژیم غذایی که می توان در این زمینه پیشنهاد کرد شامل ۳۳ درصد منابع پروتئین ، ۳۳ درصد چربی های مفید و ۳۳ درصد میوه و سبزیجات تازه با قند پایین می شود. البته همانطور که گفته این رژیم غذایی از فردی به فرد دیگر کمی تفاوت دارد ، اما همیشه تعادل و مصرف انواع مختلفی از مواد غذایی عامل کلیدی خواهد بود.

تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر