راه های تشخیص و درمان سرطان ریه از طریق طب سنتی

سرطان ريه

ريه، شش يا جگر سفيد از اعضاي اصلي بدن، و عبارت از دو توده اسفنجي و قابل ارتجاع است كه درون سينه در طرفين قلب جا دارد. سالانه ميليون ها نفر در سراسر دنيا در اثر سرطان ريه جان مي سپارند.
در واقع، سرطان ريه (شش ها) به عنوان شايع ترين نوع سرطان مرگ زا در بين مردان و زنان دنيا است. شيوع اين سرطان در سنين پنجاه و پنج و شصت و پنج سالگي در بالاترين ميزان است.
از آنجا كه داخل نسج ريه ها، اعصاب حسي وجود ندارد درد ريوي نيز حاصل نمي شود. بيشتر افراد در طول ايامي كه اين سرطان در شش هايشان در حال تشكيل است از بروز آن اطلاع نخواهند داشت، و زماني به اين بيماري پي مي برند كه سرطان از طريق ريه بهساير اعضاي بدن منتقل شده و انسان در آستانه مرگ قرار مي گيرد.

علل بروز

دخانيات، ارث، بيماري هاي انسدادي ريه و علل ناشناخته ديگر.

تشخیص بیماری

‏علائم باليني : کاهش وزن، سرفه، تنگی نفس، خلط خونی، دردهای قفسه سینه، خشونت صدا و فلج دیافراگم، در بیشتر موارد سرطان شش ها علامت بالینی خاصی مشاهده نمی شود.
‏یا رادیولوژی، سی تی اسکن، نمونه برداری و آزمايشات بالینی می توان بیماری را تشخیص داد.

درمان

جراحي، شيمي درماني، اشعه درماني با توجه به مرحله بندي تومور و نظرات پزشك معالج
‏اشعه فی رمانی با توجه به مرحله بندی توصور و نظرات پزشک معالج.

‏پیش گیری

‏بهترین راه پیش گیری از سرطان ریه عدم استعمال هرنوع دخانیات و فاصله گرفتن ‏از افراد سيگاری است، زیرا حتی همنشینی با افراد سیگاری نیز می تواند سرطان ‏ريه ایجاد کند. از آنجايی که تعداد سیگار مصرفی در طی سال و طول زمان ‏مصرف دخانیات رابطه مستقیم با بروز سرطان ریه دارد، می توان به این نتیجه رسید که اگر فردی به پزشک مراجعه کند که بیش از پانزده سال سیگار، پیپف ‏قلیان و یا چپق کشیده باشد و از خشونت صدا، خلط خونی وکاهش وزن شکایت داشته باشد، پزشک بايد ‏نسبت به بروز سرطان ریه در نامبرده مطمئن باشد، مگر آنکه تست ها و آزمایشات خلا‏ف آن را ثابت کند.

‏استفاده از دستگاه تصفیه کننده هوا با تجویز پزشک می تواند در پیشگیری ‏بیماری نقش داشته باشد.

درمان با طب سنتی

‏مصرف ویتامین C، هویج خام (تا ۷۰% مؤثر است)، آب هویج با کمی عسل (هر ساعت یک قاشق)، برگ کلم، سالاد (سیر، اسفناج خام، هویج خام، برگ کلم و آب لیموی تازه)، استنشاق پیاز وسیر (روزی سه بار)، تنتور (سیرتازه وگزنه) روزی سه بار هر بار ۱۰ قطره از آن، با کمی آب مک زده شود، شربت کلم بنفش با عسل، آب ترب سیاه یا سفیا با عسل (هرساعت ۱ ‏قاشق کوچک)، آب شلغم با عسل (هر ساعت یک قاشق کوچك مک زده شود)، تنتور گیاه پاخری، تنتور برگ گیاه آسپیلیا، داروی ال اس پاریژیناس (تهیه شده از جلبک)، دم کرده چای، سویا، کلم چینی، اسفناج خام، كلم بروکلی، کدو تنبل، کدو سبز، سیب زمینی شیرین، زردالو، گیاهان سبز و نارنجی پر رنگ، هلوی توت فرنگی و موز در درمان بیماری بسیار مؤثرند.

‏پسته سرشار از ویتامین ای است و این ویتامین در بدن در مقابل انواع سرطان ها مصونیت ایجاد می کند. ماده گاما توکوفرول نوعی ویتامین ای است که باعث کاهش سرطان ریه می شود. این ماده در بادام زمینی،گردو، لوبیای سویا و روغن ذرت نیز یافت می شود.

سطح ۱ گوناگون مطالب برگزیده

ارسال نظر