درمان های زمستانی پوست (۲)

درمان دست ها با پارافين

پارافين را درون ماكروفر آب كنيد (مي توانيد پارافين را از دراگ استور تهيه كنيد). براي هر بار درمان يك قالب را مصرف كنيد. دست هاي خود را درون پارافين فرو ببريد و بگذاريد روي دست هايتان سفت شود. سپس پارافين سرد شده را از روي دست خود برداريد و آبكشي كنيد.

از اين درمان هفته اي يك بار استفاده كنيد و اثرات فوق العاده اي آن را روي ظاهر دست هاي خود شاهد باشيد. اين روش يكي از روش هاي معجزه آسا و شناخته شده ي سالن هاي زيبايي است كه مي توان آن را به راحتي در خانه انجام داد.

پاها

اصطكاك ناشي از پوشيدن كفش هاي زمخت مي تواند عامل سخت و زبرشدن پوست پاها باشد. از مرطوب كننده هاي حاوي هيدروكسي آلفا استفاده كنيد و همواره قبل از پوشيدن كفش يا جوراب به پوست خود مرطوب كننده بماليد. با اين كار نه تنها از ايجاد خراش و بريدگي جلوگيري مي كنيد بلكه گرماي طبيعي ايجاد شده در كفش به جذب و تاثير مرطوب كننده كمك زيادي مي كند.

حداقل هفته اي يك بار از مرطوب كننده ي غليظ و قوي روي پاهاي خود بماليد و پس از اين كه جواب نخي پوشيديد، بخوابيد. نواحي خشن پاها را با سنگ پا خوب بماليد.

موها

زمان سشوار كردن موهاي خود را محدود كنيد و با كمك يك حوله ي كلفت مقداري مرطوب كنتنده روي موها بماليد.

همواره از اسپري هاي محافظ مو استفاده كنيد.

از تقويت كننده هايي كه حاوي روغن و پروتئين هستند هفته اي يك بار استفاده كنيد.

فقدان آفتاب در زمستان موها را كدر و بي روح مي كند. بنابراين از محصولات درخشنده كننده اسنفاده نماييد. كساني كه موهاي بلوند دارند بايد در زمستان موهاي خود را هاي لايت كنند زيرا ديگر خورشيد قادر به انجام كار خود در هواي گرم و ساخت رنگ روشن نيست.

توجه كنيد : در اين فصل موهاي خود را رنگ بزنيد. رنگ، تنه مو را مي پوشاند و آن را پرتر و ضخيم تر نشان مي دهد.

نسخه براي پوسته پوسته شدن پوست سر و شوره ي سر

ده قطره روغن درخت چاي را با ۳۰ گرم شامپو مخلوط كنيد. اين مخلوط را با حركات محكم و قوي روي پوست سر ماساژ دهيد. از اين نسخه يك تا دو بار در هفته بهره گيريد.

ساق پا اين ناحيه از بدن داراي غدد چربي كمي است بنابراين بسيار مستعد خشكي و پوسته پوسته شدن مي باشد. حتي نوعي خشكي شديد در اين ناحيه متداول است كه با اصطلاح «شوره ي روي جوراب» معروف است. خشكي اين ناحيه را با مصرف مرطوب كننده، قبل از پوشيدن جوراب، كاهش دهيد.

پوست سطح ۱ مراقبت از پوست مطالب برگزیده

ارسال نظر