درمان های بهاره پوست (۱)

هر روز صبح و عصر از هيدروكسي آلفا استفاده كنيد تا خشكي سرماي زمستان را از پوستتان خارج كند و پوستي تازه و سالم نمايان گردد.

۴/۱ پيمانه نشاسته ي ذرت را با مقداري روغن فندق مخلوط كنيد تا خمير نرمي بدست آيد. از قلم موي كوچكي استفاده كنيد (يك مسواك نرم بهترين انتخاب براي اين منظور است) و اين خمير را به روي پوست چهره ي خود ماساژ دهيد. به خاطر داشته باشيد پوست چهره تان را قبل از ماليدن خمير مرطوب كنيد. چهره تان را با آب گرم آبكشي كنيد و خشك نماييد.

درمان لب هاي ترك خورده

مخلوطي از ۲/۱ قاشق چاي خوري جوش شيرين و محتويات يك عدد كپسول ويتامين E را به آرامي و با كمك يك مسواك كهنه يا حوله ي زبر روي پوست لب بماليد. سپس كار خود را با ماليدن محتويات يك عدد كپسول ويتامين A روي لب به پايان بريد. به خاطر داشته باشيد كه خطوط خارجي لب نيز نبايد از اين درمان بي بهره بمانند.

براي داشتن دست هاي نرم و لطيف

يك قاشق چاي خوري گليسيرين (مي توانيد از داروخانه ها تهيه كنيد) و يك پيمانه سيب زميني له شده ي گرم را با هم مخلوط كنيد و دست هاي خود را در اين مخلوط فرو ببريد. اجازه دهيد دست هايتان به مدت ده تا پانزده دقيقه در اين خمير استراحت كند. سپس دست ها را آب كشي و خشك كنيد كار خود را با ماساژ دادن پوست دست همراه با يك نرم كننده ي قوي يا ژله ي نفت به پايان ببريد.

درمان لك پوست

باد و سرماي زمستان موجب خواهد شد كه پوست ترك بردارد و لايه هاي زيرين آن تحريك شوند. چنين حالتي موجب تشكيل، لك به روي پوست خواهد شد. اين گونه لك ها را با مصرف كرم هيدروكوئينون كه از شناخته شده ترين كرم هاي ضد لك است درمان كنيد.

هم چنين مي توانيد با ماليدن خميري متشكل از پودر اسيد بوريك و آب ليمو، مستقيماً به روي لك ها، به درمان آن ها بپردازيد. اجازه دهيد اين خمير چند دقيقه اي قبل از آبكشي روي پوست باقي بماند.

پوست سطح ۱ مراقبت از پوست مطالب برگزیده

ارسال نظر