درمان بیماری قلب و عروق به روش پزشکی

درمان بیماری به روش پزشکی

در درمان بیمارهای قلبی با روش پزشكی باید از پزشکان متخصص استفاده شود.

۱- کرومیوم:کرومیوم، کلسترول و تری گلیسیرید را پایین می آورد.

۲- مس: مس کلسترول را کنترل کرده و از پاره شدن و خونریزی رگ ها جلو گیری می کند.

۳- منیزیوم: فلزی بسیار مفید برای قلب است و ضربان قلب را نیز منظم می کند.

۴- پتاسیم: مانند کلسیم و منیزیوم برای کنترل فشارخون و ریتم قلب بسیار مهم است.

۵- چربی اشباه نشده امگا ۳ ‏: مقدار کلسترول را کاهش داده و از چسبیدن پلاکت های خون جلو گیری می کند.

‏۶- سلنیوم: آنتی اکسیدانی است قوی که همراه با ویتامین ای از خراب شدن رگ ها جلوگیری می کند. کمبود آن دربان باعث تصلب شرایین می شود.

۷- ویتامن ای: یكی از بهترین ویتامین ها برای حفاظت قلب و رها است. اهن زیاد .وبدن خطر حمله قلبی را افزایش داده و ازجذب ویتامین ای جلو گیری می کند.

۸- ویتامین سی: این ویتامین باعث کاهش کلسترول و جلوگیري از تصلب شرایین شده و تری گلیسرید را پایین آورده وسبب سلامتی رگ ها می شود.

۹- بتاکاروتن: این ماده در بدن تبدیل به ویتامین آ می شود و حتی می تواند ‏افراد را از بیماری قلبی تا حدی مصون نگه دارد.

۱۰- ویتامین ب ۶: از جمع شدن اسید امینه هوموسیتئین که باعث خراب شدن رگ ها و تصلب شرایین می شود جلو گیری می کند. البته ب ۱۲و اسید فولیک نیز همین اش را دارند. کمبود این ویتامین ها باعث افزایش کلسترول شده که منجربه تصلب شرایین می شود.

۱۱- نیاسین: ویتامین ب ۳ ‏نیز نامیده می شود و در پایین آوردن کلسترول نقش مهمی دارد.

۱۲-. کارنی تین: برای مداوای حمله قلبی به کار می رود. این ما.ه قدرت عضلات قلب را بالا برده و تری گلیسرید را پایین می آورد.

۱۳- پرولین: در بسیاری از بافت های بدن وجود دارد وبرای سلامت پوست، تاندون ها، قلب و مفاصل ضروری است. پرولین قلب را تقویت می کند. در بسیاری ازدارو های قلبی موجود است.

۱۴- کو لین: تری گلیسیرید را پایین می آورد.

۱۵- کو آنزیم کیو ۱۰: آنتی اکسیدان است و برای درمان بیماری های قلبی به کار می رود. درد قلب و سینه را برطرف و تپش قلب را تنظیم و عضله قلب را تقویت می کند. اثر ویتامین سی، بتاکار وتن و ویتامین ای را افزایش داده و فشارخون را پایین می آورد.

۱۶ بابوفلا وونوئید: آنتی اکسیدان مخصوصی است که در بعضی میوه ها و سبن ی ها و جای سبز وجود دارد. کلسترول را کاهش می دهد و از چسبیدن پلاکت های خون جلو گیری می کند.

سطح ۱ سنتی طب و زیبایی مطالب برگزیده

ارسال نظر