درمانی کم خونی با ماهی

افرادی که ماهی های چرب را مورد مصرف قرار می دهند، میزان قابل ملاحظه ای آهن دریافت می کنند، البته اگر بدن ذخیره آهن کافی نداشته باشد، با مصرف این ماده غذایی تا حدودی مشکلات ناشی از کم خونی را مرتفع می کند. مطالعات نشان داده است که آهن موجود در گوشت ماهی ۳۰ برابر بیش تز از آهن موجود در منابع گیاهی، قابل جذب است.

محققان عقیده دارند، مصرف ۱۵۰ گرم ماهی آزاد، در روز، ۱۲ درصد از نیاز خانم ها به آهن و ۲۰درصد از نیاز آقایان به این ماده مغذی را تأمین می کند. به این دلیل به افرادی که از کم خونی رنج می برند توصیه می شود که از گوشت ماهی به طور مرتب استفاده کنند.

مصرف ماهی و کاهش درد آرتروز

مطالعات نشان می دهد، مکمل های قرص روغن ماعی، با تولید ترکیبات ضد التهابی به کاهش درد ناشی از آرتروز کمک می کند. جالب است بدانید که از این ماده غذایی می توان در جهت رفع کمبود ویتامین D و کلسیم نیز کمک گرفت، مطالعات نشان داده اند، در هر ۱۰۰گرم از ماهی تن، ۷ تا ۳۱ میلی گرم روغن وجود دارد که به عنوان منبع ویتامین D شناخته شده است.

ماهی ساردین نیز به عنوان منبع کلسیم شناخته شده است، زیرا این ماهی را می توان با استخوان خورد. محققان عقیده دارند با مصرف ۱۰۰ گرم ساردین، ۶۵ درصد از نیاز روزانه افراد به کلسیم تأمین می شود، جالب است بدانید که ویتامین D بالای موجود در ماهی به عنوان یکی از عوامل پیشگیری کننده سرطان های کولون و پروستات شناخته شده است. کلسیم بالای این ماده غذایی به همراه این ویتامین نقش مضاعفی را در پیشگیری از بروز این سرطان ها ایفا می کند.

تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر