خواص روغن نعناع کوهی

روغن نعناع کوهی یا نعناع فلفلی (peppermint) استفاده های فراوانی از قبیل خوراکی و یا مصرف موضعی دارد. این روغن ، مثل روغن اسطوخودوس ، یکی از روغن های همه کاره در سراسر جهان شناخته می شود. مشکلات سلامتی کمی هستند که روغن نعناع برای آنها فایده ای ندارد.
روغن نعناع کوهی احساس خنکی به انسان بخشیده و خواص آرام بخش بی نظیری را داراست . این روغن همچنین به عنوان یک ضد میکروب ، که در تازه کردن تنفس و حل مشکلات گوارشی بسیار موثر است ، شناخته می شود.
نعناع کوهی یا نعناع فلفلی یک گونه پیوندی از نعناع معمولی و نعناع آبی است. اگر بخواهیم این گیاه را از نظر پزشکی بررسی کنیم ، نعناع فلفلی بیشتر برای خواص ضد تهوع آن و اثرات تسکین بخش روی پوشش معده و روده ، به دلیل توان این روغن در کاهش اسپاسم ماهیچه ای ، مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص روغن نعناع فلفلی

مسکن برای درد ماهیچه ای : روغن نعناع فلفلی یکی از بهترین ضد دردهای طبیعی و آرام بخش عضلات است. این روغن به طور خاص برای درد کمر و سردرد مورد استفاده قرار می گیرد.

محافظت از سینوس ها : استنشاق روغن نعنای تند می تواند به سرعت سینوس ها را باز کرده و تسکین بخش خارش گلو باشد . نعناع فلفلی برای سرما خوردگی و گلو درد مانند اکسپکترانت عمل کند.

درمان مفاصل : وقتی در مفاصل خود احساس درد دارید، روغن نعنا و روغن اسطوخودوس می توانند ماهیچه ها را مثل حمام یخ خنک کنند، ولی به شما کمک می کنند گرم و خشک بمانید.

کاهش احساس گرسنگی کاذب : استنشاق روغن نعناع فلفلی به شما کمک می کند زودتر احساس سیری کنید.

ماده ی طبیعی نیروزا : نسبت به نوشابه های انرژی زا و خطرناک ، روغن نعنا گزینه بسیار مناسب غیر سمی است. برای کسانی که از سندروم خستگی مزمن رنج می برند ، این روغن تمرکز را افزایش می دهد.

بهبود شامپو: دو یا سه قطره از روغن نعنا را به شامپو روزانه یا نرم کننده خود اضافه کنید. این روغن گردش خون را تحریک کرده و به ذهن شما انرژی می دهد. به دلیل خواص ضد عفونی کننده ، روغن نعنا در از بین بردن شوره سر نیز موثر است.

از بین بردن آلرژی : روغن نعنا فلفلی در آرام کردن عضلات دستگاه تنفس بسیار موثر است و به شما کمک می کند فصل آلرژی را راحت سپری کنید.

ضد خارش : فرقی ندارد این خارش به چه دلیلی به وجود آمده ، استفاده از روغن نعنا ترکیب شده با روغن اسطوخودوس می تواند خارش را خنک و آرام کند.

پایین آوردن تب : به دلیل خواص خنک کنندگی ، روغن نعنا گزینه بسیار مناسبی برای پایین آوردن درجه حرارت بدن ، بخصوص در کودکان است.

پماد ضد حشره : بسیاری از حشرات از روغن نعنا تند متنفرند!

سلامت پوست : روغن نعناع فلفلی خواص تسکین دهنده برای التهابات پوستی دارد. ترکیب روغن نعنا و اسطوخودوس می تواند اگزما را بهبود بخشد.

درمان آکنه : بر اساس تحقیقات پزشکی ، روغن نعناع فلفلی به دلیل خواص ضد باکتری خود یکی از بهترین گزینه ها برای درمان آکنه است.

درمان سردرد : روغن نعناع فلفلی این قابلیت را دارد که گردش خون را بهتر ، مشکلات معده را بر طرف کرده و عضلات را تسکین بخشد . تمام مشکلاتی که از آنها یاد کردیم می توانند موجب سردرد شوند. از این روغن همچنین می توان روی پیشانی برای از بین بردن درد استفاده کرد.

رشد مو .

از بین بردن آفتاب سوختگی : روغنن نعناع می تواند ناحیه سوخته را آبرسانی کند. کمی روغن نعناع فلفلی را با روغن نارگیل مخلوط کنید و از این ترکیب مستقیما روی ناحیه آفتاب سوخته استفاده کنید.

پوست تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده مو

ارسال نظر