خرج کردن پول برای نجات پول

ما در منزلمان یک جوک داریم: ما نمیتوانیم از فروشگاههای زنجیرهای خرید کنیم زیرا نمیتوانیم آنقدر پول پس انداز کنیم.

به اشتباه نیفتید – شما میتوانید اقلام بسیاری در این فروشگاه ها پیدا کنید ولی هر کسی که بتواند بطور عمده از این فروشگاه ها خرید کند شامل تخفیف می شود. شما شش جعبه بزرگ غلات می خرید فقط بخاطر اینکه ۲۵ درصد از خرید هر جعبه پس انداز می کنید. البته شما اغلب نصف جعبه ها را بیرون میاندازید زیرا قبل از اینکه بتوانید از آنها استفاده کنید تاریخ مصرف آنها تمام می شود. شما یک گنجه پر از کاغذ توالت دارید – چیزی که هیچوقت خراب و فاسد نمی شود پس چرا نه؟ گاهی اوقات بعضی از خانمها غذای اماده شده میخرند چون قیمت ان مناسب بوده و در فریزر می گذارند بعد از چند وقت که به دنبال چیزی برای خوردن می گردند متوجه می شوند غیر قابل خوردن شده است. زنی به من گفت که مادرش از یکی از اتاقهای منزلش که قبلاً اتاق خواب بچه بوده حالا بعنوان انباری استفاده می کند. او ناله می کرد و می گفت که می تواند تمامی اهالی شهر کلیولند را با دستمال های کاغذی تا یک سال تأمین کند. بنابراین در این مورد باز هم شاهد خرید از حراجی هستیم. بروید و بشمارید چند دست لباسی در کمد خود دارید که هنوز هم برچسب دارد و احتمالا شما قبل از اینکه اصلاً آنها را بپوشید به شخصی دیگری می بخشید. اما آنقدر زیاد! تحقیق روی ۵۲۹ نفر ساکن شهر آیوا نشان داد که زنان تقریباً پنج برابر بیشتر از مردان احتمال دارد چیزی را بخرند فقط بخاطر اینکه حراج بوده و دو برابر هم بیشتر چیزهایی را میخرند که نیاز ندارند. آن را با خرید توسط کارت اعتباری که البته هر ماه هم بطور کامل ان را نمی پردازند به جای پرداخت با پول نقد ترکیب کنید و به این ترتیب تور پس انداز از حراجی مسئله ای لاینحل می شود.

داشتن یک کمد پر از لباسی هایی که نمی پوشید یا نیاز ندارید و چعبه های اضافی غلات، کاغذ توالت یا حوله کاغذی چه معنی دارد؟ به غیر از این حقیقت که بعضی اقلام قبل از اینکه شما آنها را استفاده کنید خراب می شوند و این درست مثل داشتن مقداری پول خوابیده در کمد است که هیچ سودی به آن تعلق نمی گیرد و هیچ ارزشی هم ندارد. شما در حقیقت پول خود را دور میاندازید! اگر شما به فروشگاه بروید و یک جعبه غلات یا یک بلوز به دو برابر قیمت بخرید باز هم مقداری پولی برای سرمایه گذاری کردن برای شما باقی میماند. مطمئن باشید – آن خریدهای کوچک معقولی به نظر می رسند.

توصیه های آموزنده

قیمت واقعی خرید به طور عمده یا خرید اقلام حراجی را مشخص کنید.

خرید بطور عمده برای همه بهترین کار نیست. اگر شما تنها زندگی می کنید یا با یک یا دو نفر، پس انداز پنهانی در مورد اقلام خوردنی با خراب شدن انها کاهش مییابد و در عوضی قیمت انچه که شما در حقیقت استفاده می کنید بالا میرود. اگر شما دو کار تن شیر از حراجی بخرید و یکی از آنها را بخاطر اینکه خراب می شود قبل از اینکه استفاده کنید بیرون بیندازید احتمالا حداقل یک و نیم برابر بیشتر از ارزش آنچه که در حقیقت مصرف کردید پرداخته اید. یک چنین موردی برای لباسی و سایر اقلام منزلی که شما از حراجی میخرید صدق می کند – اگر شما از آنها استفاده نکنید پولی پس انداز نکرده اید.

کارتهای اعتباری – شما میتوانید خانه را بدون آنها ترک کنید.

وقتی خریدهایتان را با کارت میپردازید آنقدر ناراحت نمی شوید تا وقتی که آنها را با پولی نقد پرداخت می کنید. ما عادت کردهایم که پول کمی در کیفهایمان نگه داریم و در نتیجه بیشتر از حالا خرج کنیم. در هنگام خرید به برداشتن یک مقدار ثابت و مشخصی پولی نقد با خود عادت کنید و کارتهای اعتباری خود را در خانه نگه دارید.

رسیدی از خرید، بسته به صلاحدید خود نگه دارید.

حتی اگر شما آنقدر منظم نیستید که چیزی را بطور کتبی ثبت کنید راه دیگری برای انجام این کار وجود دارد. رسید هر خرید را برای یک ماه در کیفتان نگه دارید. وقتی کیف خود را نگاه کنید که پر از رسید خرید است بخاطر می آورید که چقدر در حال خرج کردن هستید. یک بازی انجام دهید به این صورت که ببینید که چقدر طول میکشد تا ماه به ماه این مقدار کم شود. خیلی زود از خود سؤالی خواهید کرد که چقدر در واقع به آن چیز نیاز دارید – حتی اگر آن چیز فقط یک رژ لب ارزان قیمت باشد.

گوناگون

ارسال نظر