توصیه های برای پیشگیری از آسیب نخاعی

برای کاهش خطر آسیب نخاعی:

• هر موقع سوار اتومبیل هستید از کمربند ایمنی استفاده کنید، از بسته بودن کمربند ایمنی کودکان خود هم اطمینان حاصل کنید. بستن کمربند ایمنی یکی از موثرترین اقدامات در جهت کاهش آسیب های نخاعی در پی تصادفات رانندگی است.

• هنگام اسکیت سواری، دوچرخه سواری و موتور سواری همیشه از کلاه ایمنی استفاده کنید.

• هنگام ورزش، همیشه از تجهیزات مناسب و لباس ایمنی استفاده کنید.

• در صورت دارا بودن سلاح گرم، حتماً در کلاس های تمرین ایمنی با آموزش شکار، شرکت جسته و در مواقعی که از سلاح استفاده نمی کنید، آن در جای امنی قرارداده و درب آن را قفل کنید.

• برای پیشگیری از زمین خوردن و سقوط هنگام برداشتن یا گذاشتن اشیاء در جاهای مرتفع از چهار پایه پله دار استفاده کرده و نسبت به نصب ابزار آلات ایمنی شامل نرده دستی، محافظ پنجره و دروازه های ایمنی در بالا و پایین راه پله ها اقدام نمایید.

جراحی

ممکن است برای درآوردن ذرات استخوان یا اشیاء خارجی، تثبیت مهره های شکسته شده یا امتزاج استخوان یا فرو کردن پین های فلزی در آنها، یا برداشتن فشار از روی نخاع، عمل جراحی ضرورت پیدا کند.

سایر درمان ها

کشش می تواند علاوه بر کاهش برخی از در رفتگی های ستون فقرات، ناحیه پشت را درهنگام التیام ستون فقرات ثابت و بی حرکت نگه دارد. گاهی اوقات برای ایجاد کشش در ستون فقرات از مفصل یار (بریس) های فلزی استفاده می شود، این مفصل یارها که به وزنه یا تسمه های متصل به بدن فرد بسته شده اند، به جمجمه فرد محکم می شوند.

استراحت در بستر، درمان اصلی است. برای بررسی و اطمینان از بازگشت واکنش های عصبی و حس از دست رفته، ارزیابی های عصبی بیشتری انجام می گیرد. صدمات نخاعی، معمولاً در عرض ۲ تا ۴ ماه التیام پیدا می کنند و در آن هنگام است که پزشک می تواند تخمین بزند چه میزان معلولیت باقی خواهد ماند.

پزشک ممکن است به شما توصیه کند. برای استفاده حداکثر از عملکرد و قدرت باقی مانده عضلانی یا آموزش نحوه کارکردن با ابزار آلات کمکی، در یک برنامه فیزیوتراپی شرکت کنید.

سطح ۱ گوناگون مطالب برگزیده

ارسال نظر