تقویت کننده ها یپوست و موی سر

اگر موهای خوب و سالمی ندارید، باید از مواد تقویت کننده مو استفاده کنید.

برای بهره گیری از این مواد، ابتدا موها را با شامپو بشویید و سپس به مدت ۱۵ دقیقه تا چند ساعت تقویت کننده مو را روی سر قرار دهید و بعد موها را بشویید.

برای تقویت موها، می توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن بادام و یا روغن ذرت استفاده کنید. به این ترتیب که ابتدا روغن مورد نظر را گرم کنید پشت سر و موها را با آن چرب کنید، سپس ا یک ورقه کاغذ روغنی موها را بپوشانید و روی آن کلاه نایلونی بگذارید و سرانجام با حوله ضخیمی سر را بپوشانید.

استفاده از پروتئین

تخم مرغ مقدار زیادی پروتئین دارد و پروتئین یکی از مواد لازم برای رشد و سلامت موهاست.

برای پروتئین رسانی به موها از از این فرمول استفاده کنید:

۳ قاشق غذاخوری لانولین، ۳ قاشق غذاخوری روغن کرچک، یک چهارم فنجان ورغن زیتون، یک قاشق غذاخوری صابون مایع، ۴ قاشق غذاخوری گلیسیرین، ۲ قاشق سوپخوری زرده تخم مرغ، یک چهارم فنجان آب، یک قاشق سوپخوری سرکه انگور، دو عدد تخم مرغ.

لانولین و روغن کرچک و روغن زیتون را مخلوط کنید و در ظرفی روی بخار آب به مدت ۵ دقیقه حرارت دهید. بعد صابون مایع و گلیسیرین و آب را کاملا مخلوط کنید تا غلیظ شود. سپس زرده تخم مرغ زده شده و سرکه را به آن بیفزایید. همه مواد را کاملاً مخلوط کنید و در یخچال بگذارید. روز بعد، تخم مرغها را به آن اضافه کنید و مواد به دست آمده را روی سر بگذارید و به آرامی ماساژ دهید. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بشویید.

پروتئین گیری

برای پروتئین گیری، از این شیوه نیز می توانید استفاده کنید:

یک یا دو عدد تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک یا روغن ذرت یا روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین، یک قاشق چایخوری سرکه انگور.
این مواد را مخلوط کنید و پس از شامپو زدن سر، به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی سر بگذارید و بعد بشویید.

سطح ۱ مراقبت از مو مطالب برگزیده مو

ارسال نظر