تغییرات موها در نتیجه بیماری

موها : ريزش مو. تغييرات ناشي از بيماري يا درمان ممكن است موجب ريزش مو گردد. خوشبختانه امروز با پيشرفت هاي حاصل در روش هاي درماني اغلب بيماران ديگر ريزش مو را تجربه نخواهند كرد.

از مدل موي مناسب بهره ببريد : موهاي كوتاه معمولاً پر پشت ديده مي شوند. دسته اي از موهاي خود را نگه داريد. بدين شكل بعدها اگر تصميم گرفتيد از كلاه گيس استفاده كنيد مي توانيد آن را به رنگ موهاي اصلي خود خريداري نماييد.

توجه كنيد : اگر پرتو درماني مي شويد ممكن است موهاي بلند براي آرايش دادن مو به كمكتان بيايند از موهاي بلند مي توان براي پوشاندن نقاطي كه كم پشت شده است استفاده كرد.

از مصرف مواد شيميايي خودداري كنيد تا زماني كه موهايتان رشد و حالت طبيعي خود را نيافته است از فر زدن، رنگ كردن و صاف كردن موها بپرهيزيد. از شامپوهاي ملايم، نرم كننده هاي تقويت كننده و محصولات آرايش دهنده ي مو استفاده كنيد.

كلاه گيس : امروزه انواع بسيار متنوع و مختلفي از كلاه گيس در بازار موجود است. اين كلاه گيس ها گاه از مواد مصنوعي و گاه از موي طبيعي انسان تهيه شده اند و در هر قيمتي يافت مي شوند. براي خريد كلاه گيس زمان كافي بگذاريد تا بتوانيد چند مدل را امتحان كرده و بهترين را انتخاب كنيد. مي توانيد يكي از دوستانتان و يا آرايشگرتان را به همراه ببريد تا در تصميم گيري به شما كمك كند براي اين كه كلاه گيسي اندازه و راحت داشته باشيد بهتر است به سراغ شركت هاي معتبر و خوش آوازه برويد.

سطح ۱ مراقبت از مو مطالب برگزیده مو

ارسال نظر