تغذیه برای داشتن لبخندی زیبا و دندان های سفید

هیچ چیز جذابتر از یک لبخند زیبا نیست. آیا تا به حال به چهره مجریان تلویزیون و یا بازیگران معروف دقت کرده اید. میبینید چه لبخندهای زیبایی دارند.

گرچه آنها برای داشتن چنین لبخندی میلیونها دلار خرج میکنند، جراحی بینی، جراحی پوست، لباس ها و آرایشهای گرانقیمت. اما تفاوت اصلی چهره آنها با دیگران داشتن دندانهایی زیباست. دندانهایی بی عیب و نقصی که به آنها لبخندی فریبنده میبخشد. نکته مهمی که در مورد لبخند زدن وجود دارد این است که لبخند همیشه زیباست. وقتی لبخندی زیبا داشته باشید در همه حال زیبا هستید، از لحظه ای که از خواب بیدار می شوید تا لحظه ای که به خواب می روید این زیبایی و ملاحت را با خود دارید.

همه میدانیم که این روزها رفتن به دندانپزشکی و سفید کردن دندانها بسیار پرهزینه است و شاید خیلی از ما توانایی پرداخت آن را نداشته باشیم. پس چه باید بکنیم. خوشبختانه راهی برای حل این مشکلی وجود دارد.

ساختمان دندان ها: اطلاعات یک دندانپزشک

بخش نمایان و قابل مشاهده دندان را تاج دندان میگویند. تاج دندان با مینا پوشیده شده است که سفید و نیمه شفاف است. علیرغم اینکه مینای دندان سختترین ماده در بدن است، اما میتواند به دلیل پوسیدگی به راحتی از بین برود هرچه مینای دندان قوی تر باشد، مقاومت آن در برابر پوسیدگی بیشتر است.

ریشه دندان ها زیر خط لثه است. دو سوم دندان در لثه قرار دارد و این باعث جاسازی و محکم نگه داشتن دندان در استخوان آرواره می شود. ریشه دندان پوشیده شده از نوعی ماده سیمان مانند است که باعث اتصال دندان با استخوان حفره دار آرواره می شود. میان آرواره و استخوانهای حفره دار لایه ای به نام «ضریع دندانی» وجود دارد.

زیر مینای هر دندان، عاج دندان وجود دارد که زردرنگ، پر از خلل و فرج و سخت تر از استخوان است. گاهی به علت از بین رفتن مینای دندان، رنگ عاج دندان نمودار شده و به همین دلیل است که بعضی از دندان ها زرد رنگ به نظر میرسند.

در مرکز هر دندان مغز دندان وجود دارد که دارای عصبها و رگهای خونی است. مغز دندان مواد غذایی عاج دندان را فراهم کرده و برای سلامت دندان ها ضروری است.

لثه ها نرم ترین بافت احاطه کننده دندان هستند. دندان و لثه هر دو با هم خط لثه را میسازند. گاهی خرده های غذا یا شیرینی که در خط لثه جمع می شوند مشکلی ساز میگردند.

بزاق دهان هم در سلامت دندان ها مؤثر است. بزاقی با داشتن مواد معدنی مفید میزان PH دهان را در حد طبیعی نگه داشته و باعث سلامت دندان ها و حفظ مینای دندان می شود.

مواظب دهان تان باشید: چقدر راحت مشکلات دهان و دندان توسعه پیدا می کنند.

زیبایی و سلامتی تا حد زیادی به هم وابسته هستند، اما وقتی این دو به داشتن لبخند و دندان هایی جذاب مربوط می شوند دیگر جدا نشدنی هستند. دندان های زشت مهمترین عامل زشت به نظر رسیدن چهره می باشند.

دو عنصر اصلی داشتن لبخند زیبا، اول دندانهای سالم و دوم لثه های سالم است. شما خوش شانس هستید چرا که رژیم زیبایی من به هر دو مورد توجه دارد.

تغذیه و سلامتی

ارسال نظر