ترشح سینه ها در بین وعده های شیردهی

گاهی در بین وعده های شیردهی، پستان ها کمی ترشح دارند. بدین منظور سعی کنید از پارچه های محافظ کتانی در سینه بند خود استفاده کنید. این پارچه ها ترشحات شیر را جذب می کنند و نمی گذارند که لباستان خیس شود.در صورت نیاز، آنها را عوض کنید.
زخم و ترک خوردگی نوک پستان ها نشانه آن است که نوزاد در وضعیت درستی شیر نمی خورد و عمل شیردهی به شکل مناسبی انجام نمی شود.از خودتان سوال کنید : «آیا نوک سینه و نیمه سرپستان در دهان کودک قرار دارد؟» گاهی جابجایی موقعیت کودک تا حد زیادی اوضاع را تغییر می دهد. اگر همچنان ناراحت هستید، از پزشک یا مشاوران بهداشت محل کمک بگیرید.
گاهی با اینکه مقدار شیرما طبیعی است، فکر می کنیم که شیر اضافی داریم- ولی کودک همه این شیر را مصرف نمی کند. این مسئله ممکن است به علت نقص در شیردهی یا دشواری در وضعیت استقرار کودک باشد که به سهولت نیز تصحیح می شود. در این گونه موارد، برای دریافت کمک با متخصص مراقبت بهداشتی یا پزشک خود مشورت کنید.
اگر مقدار شیر ما کم است، ابتدا برنامه غذایی خود را بررسی کنید. ببینید آیا تغذیه شما مناسب است و آیا به اندازه کافی مایعات و نوشیدنی ها را مصرف می کنید یا خیر. همچنین، نوزاد شما باید به شکل راحت و مناسب در برابر سینه قرار گیرد و دست کم در هر وعده شیردهی شیر یک پستان را به طور کامل بمکد.
بعضی از مادران که سعی دارند کودکشان را بدون استفاده از پستانک آرام کنند، در دفعات بیشتری به او شیر می دهند و این شیردهی های مکرر سبب افزایش مقدار شیر آنها می شود. شیر اضافی را می توانید بدوشید. اما گاهی اضطراب یا خستگی بیش از حد مشکل آفرین است.در این مورد، با مشاوران ویژه خدمات حمایتی مادران و نوزادان یا با مادران با تجربه مشورت کنید. حتما از افراد آگاه کمک بگیرید.
اگر نوک پستان هایتان دردناک یا زخم شده اند، از آنها مراقبت کنید. بین وعده های تغذیه کودک، شیرپستان را روی نوک سینه ها بدوشید و بگذارید تا در هوای آزاد خشک شوند.

زناشویی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر