تاثیر پروتئین بر زیبایی

میوفیبرها که ساختمان ماهیچه را تشکیل میدهند، از پروتئین ساخته شده اند. این سلولها دائماً احتیاج به تعمیر و تغییر مکان دارند.

در واقع بدن ما هر روز به طور معمول ۴۵۰ گرم از حجم عضلات را تجدید فرآیند چرخه تجدید و احیاء، تأمین می شود. اما حدود ۱۱۵ گرم از پروتئین را به راحتی میتوان از منابع متنوع گیاهی و حیوانی تأمین کرد.
ممکن است تصور کنید آموزشی قدرت علاوه ساختن عضله، پروتئین بدن را هم تأمین می کند اما تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده اند که اینطور نیست. تحقیقات جدید ما نشان میدهد که آموزش قدرت نمیتواند پروتئین لازم بدن را نیز تامین کند.

در مورد مکمل های پروتئین چطور؟ این مکمل ها لازم و ضروری نیستند: تا به حال هیچ تحقیقی نشان نداده است که آنها حجم یا نیروی عضلات را افزایش می دهند. در واقع پروتئین اضافه میتواند مضر هم باشد، زیرا کلیه های شما باید به طور مداوم کارکنند تا بتوانند از فرایند ناشی از دفع پروتئین جلوگیری کنند. مهمتر از همه اینکه پروتئین اضافه، باعث افزایش کلسیم از دست رفته در استخوان ها می شود.

یافته های جدید در مورد عضلات و سلامتی

از اینکه در این زمینه کار می کنم، خود را خوش شانس می دانم. هر ماه به یافته های جدیدتری از فواید آموزش قدرت که قبلا متوجه آن نبودم، می رسم از اینکه آموزش قدرت عضلات شما را قوی تر و پرانرژی تر می کند تعجب نکنید. همچنین برای شما توضیح می دهم که آموزش قدرت چگونه می تواند به شما کمک کند تا وزن خود را کم کنید. ما یاد گرفته ایم که سلامتی، مفهومی وسیع تر از آنچه ما تصور می کنیم، دارد.

آموزش قدرت برای قلب بسیار مفید است

بیماری قلبی اولین بیماری کشنده در بین زنان و مردان است. همه ما میدانیم که انجام تمرینات بدنسازی برای سلامت قلب بسیار لازم است و امروزه دریافته ایم که آموزش قدرت نیز به این فرآیند کمک میکند، زیرا باعث می شود که بدن شما لاغرتر و باریک تر شود. هر چه بتوانید نسبت چربی خود را پایین نگه دارید، خطر ابتلا به بیماری قلبی در شما کاهش مییابد. حتی کسی که مشکلات قلبی دارد با اضافه کردن این تمرینات به برنامه روزانه اش، میتواند از فواید این تمرینات بهره مند شود.

بعد از موفقیتی که در مورد افراد مسن و آسیب پذیر داشتم، دکتر «یائل بنیامین» دانشجوی دکترا در لابراتوار ما، بیماران قلبی را طبق یک برنامه عمومی توان بخشی، مورد مطالعه قرار داد. نیمی از آنها را تحت یک درمان معمولی مانند برنامه پیادهروی قرار داد و بقیه علاوه بر این تمرینات آموزش قدرت را هم سه روز در هفته انجام می دادند. بعد از ۱۲ هفته گروهی که درمان معمولی داشتند، اندکی قوی تر شده بودند اما گروهی که تمرینات آموزش قدرت را انجام دادند، پیشرفت قابل توجهی داشتند. علاوه بر این پیشرفت بدنسازی آنها هم، فوق العاده بود علیرغم این که هر دو گروه پیادهروی را در برنامه روزانه خود داشتند.

اگر می توانید یک وزنه سنگین را بلند کنید، پس شما قوی هستید. اما قدرت و سرعت است. پاهای قوی به شما کمک میکنند تا از پله ها بالا گذشته بر این باور بودیم که نیرو تنها برای ورزشکاران حرفهای، مانند دونده ها و بسکتبالیست ها که فعالیتشان به سرعت بالایی نیاز دارد، مهم است. اما تحقیقات شگفت انگیز اخیر نشان دادند که کسب نیرو برای افراد مسن هم حیاتی است. همکارم دکتر «مونا فولد واری» و دستیارش به تازگی نیرو و قدرت را در بین ۸۰ زن مسن و آسیب پذیر آزمایش کردهاند. آنها نتایج را بر مبنای مستقل یا وابسته بودنشان تخمین زدند. مثلا آیا یک زن برای کارهای معمولی روزانه خود مانند خرید کردن یا تمیز کردن خانه و یا حمام کردن، احتیاج به کمک دارد یا خیر، بخش جسمانی که به مستقل بودن ارتباط مستقیم داشت، دارا بودن پاهای نيرومنل بود. قسمت بعیل یی تحقیقی ، شامل برنامه های ورزشی بود. امیدواریم بتوانیم یاد بگیریم که آموزش نیرو و یا ترکیبی از نیرو و اموزشی قدرت، بیشتر از اموزشی قدرت به در مورد زنان جوانتر چطور؟ آیا آموزش قدرت به آنها هم اختصاص دارد؟ بسیاری از کارشناسان اینطور فکر نمی کنند. ما عقیده داریم که زنان فعال زیر ۷۰ سال، نیروی لازم برای زندگی روزانه خود را دارا هستند. علاوه بر این آموزشی نیرو که اغلب شامل بلند کردن وزنه با سرعت است، ممکن است منجر به آسیب دیدگی شود، مخصوصاً در زنانی که قوی نیستند.

وقتی یک زن فعال به من میگوید که می خواهد تمرینات آموزش قدرت را شروع کند، من به او مطالعهٔ حرکات جهشی و بالا رفتن از پله ها به سرعت را پیشنهاد می کنم. این تمرینات برای زنان چاق، کاملا بی خطر است. اگر شخصی علاقهمند باشد که فراتر از این روشها تمرین کند، او را به انجام تمرینات مرحله به مرحله و با استفاده از مربی تشویق می کنم. اگر زنی فعال نباشد به او پیشنهاد میکنم قبل از انجام تمرینات نیروزا، آموزش قدرت و فعالیتهای بدنسازی را شروع کند.

تغذیه و سلامتی زیبایی بدن

ارسال نظر