تاثیر استفاده از شیر پاک کن ها و مرطوب کننده ها در پوست صورت

شیر پاک کن ها و مرطوب کننده ها

این ترکیبات عموماً با شیر درست شده و برای پوست های خشن مفید است. با قرار دادن لایه ای از این شیر پاک کن و مرطوب کننده ها صورت را در مقابل لک و خشک شدن محافظت می کنید و زمینه خوبی برای آرایش صورت فراهم می نمائید. با وجودیکه در بعضی موارد شاید این ترکیبات نتواند جایگزین کرم شود اما به هر صورت بواسطه داشتن منشأ گیاهی می توانند اثر مطلوبی بر صورت بگذارند.

شیر پاك كن ها از قدیمی ترین محصولات پاككننده آرایش هستند  پودرها و سایر مواد آرایشی ، پوست را كثیف كرده و منافذ آن را مسدود میكنند و ما مجبور هستیم به دفعات آنها را پاك كنیم.

شیر پاك كن ها از قدیمی ترین محصولات پاكننده آرایش هستند
پودرها و سایر مواد آرایشی، پوست را كثیف كرده و منافذ آن را مسدود میكنند و ما مجبور هستیم به دفعات آنها را پاك كنیم. آب و صابون به تنهایی برای بیرون آوردن این ذرات كافی نیست بلكه باید موادی به كار ببریم مانند اجسام چرب كه به زور، مواد رنگی این پودرها و جرمهای پوست را بگیرند و آنها را بیرون بكشند و در نهایت باعث جذب بهتر اكسیژن توسط پوست شوند.
به این فرآوردهها، روغنهای پاككننده یا شیر زیبایی میگویند كه در آنها مواد چربی كم و سبكی وجود دارد و برای پاك كردن روزانه پوست به كار می رود.
شیرپاك كن ها از قدیمیترین محصولات پاك كننده هستند كه بیشتر به فرم روغن در آب استفاده می شوند و روغن آن ها نیز از نوع پارافین انتخاب میگردد.
حدود ۷۰ درصد وزن این فرآوردهها از آب و ۳۰ درصد آن روغن می باشد. امروزه با ساخته شدن ظروف پلاستیكی، این لوسیونها در حد وسیعی تولید شدهاند. ساخت آنها آسان بوده، به كرمهای پاككننده از نظر مصرف برتری دارند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. میزان اسیدیته این فرآوردهها همخوانی زیادی با اسیدیته پوست داشته و محصولات خوبی از نظر آسیب نرساندن به پوست محسوب میگردند. از این مواد می توان به عنوان پاك كنندههای آرایشی و یا برطرف كننده آلایندههای صورت استفاده كرد.

صابون كافی نیست

استفاده از صابونها به عنوان پاك كننده سطحی بسیار رایج است و بسیاری از خانمها صابونها را به عنوان یكی از پاك كنندههای مناسب میدانند، غافل از اینكه صابون پاك كننده چندان مناسبی نیست و دارای معایب فراوانی است كه از آن میان میتوان به چند مورد زیر اشاره نمود:
– نیاز به آب
– زدودن بیش از حد چربی از سطح پوست
– ایجاد خشكی و كشیدگی در پوست
– قلیایی نمودن پوست (این مساله باعث جداسازی سلولهای لایههای خارجی پوست از سلولهای مجاور میشود.) در هر حال از صابونها و سایر دترژانتهای معمولی برای شستشوی پوست استفاده نكنید حتی آب معمولی نیز در اثر شستشوی بی رویه می تواند باعث خشكی پوست شود. بیش از ۱ تا ۲ بار در روز صورت خود را نشویید و حتماً بعد از شستشو از مرطوب كننده مناسب استفاده كنید.

تاثیر استفاده از شیر پاک کن ها و مرطوب کننده ها در پوست صورت

مراقبت از پوست

ارسال نظر