بیماری های پوست چقدر شیوع دارند؟

با توجه به نتایج بعضی مطالعات که نشان داده تنها ۲۵ درصد از مردمی که مشکلات پوستی دارند به پزشک مراجعه می کنند، پاسخ به این سوال بسیار دشوار است. یک مطالعه جامعه نگر در انگلستان نشان داد که ۲۲/۵ درصد از جمعیت، بیماری پوستی دارند که مداخله پزشکی برای درمان آن ضروری به نظر می رسد. مطالعه مشابه در آمریکا این میزان را ۳۱/۲ درصد برآورده کرده است. یک مطالعه که استفاده از دارو را در انگلستان بررسی می کرد، نشان داد ۱۴ درصد از بالغین و ۱۹ درصد از اطفال از یک داروی پوستی در طول هفته قبل از مورد سوال واقع شدن، استفاده کرده اند که تنها ۱۰ درصد از این داروها به دنبال دریافت نسخه از پزشک، مصرف شده بود.

آیا بیماری پوستی، مشکلات واقعی برای بیماران ایجاد می کند؟

بله، مشکلات واقعی ایجاد می کند. بسیاری از بیماری های پوستی، مزمن و عود کننده هستند و می توانند به میزان غیرقابل تصوری ناتوانی ایجاد کنند. مطالعات مختلفی در زمینه کیفیت زندگی، شایع ترین بیماری های پوستی مزمن مانند اگزما، پسوریازیس و آکنه را مورد بررسی قرار داده اند و نشان داده اند که این بیماری ها می توانند در سطحی مشابه با بیماری های زیر ایجاد ناتوانی کنند:

آنژین
آرتریت
آسم
کمردرد
برونشیت مزمن
دیابت
فشار خون بالا

یکی از اعضای برجسته کمپ مراقبت پوستی، از بیماری پسوریازیس و بیماری عروق کرونر قلب و دیابت رنج می برد. وی در یک جلسه علنی اعلام کرد اگر به صورتی جادویی به او این امکان را می دادند تا برای همیشه از دست یکی از سه بیماری خود خلاص شود، او پسوریازیس را انتخاب می کرد. ممکن است علت اصلی این تصمیم، احساس قابل کنترل بودن بیماری قلبی و دیابت باشد ولی این احساس در مورد بیماری پسوریازیس وجود ندارد.

بیماری های پوست پوست سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر