بهترین رژیم غذایی مایعات برای کاهش وزن

رژیم غذایی مایعات یکی از گزینه های مناسب برای کاهش وزن بشمار می آید. با این حال قبل از شروع این نوع رژیم عوامل متعددی هستند که باید آنها را در نظر گرفت. در این مقاله نمونه هایی از رژیم غذایی مایعات را مورد اشاره قرار می دهیم.

همیشه ما نگران افزایش وزن هستیم. با این برنامه به شیوه ای مناسب وزن از دست خواهید داد اما فراموش نکنید که باید تکنیک های خاصی را در این رابطه به کار ببرید تا بدن شما آسیب نبیند. اما این برنامه ها چه هستند؟ رژیم غذایی مایعات یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش وزن است که توصیه می شود آن را دنبال کنید.

عواملی که باید در نظر بگیرید

یک رژیم غذایی مایع همانطور که از آن نام آن پیداست به اینصورت عمل می کند که شما کالری های موردنیاز را به جای مواد غذایی جامد از مواد غذایی مایع بدست می آورید. در این میان بهتر است نظارت حرفه ای و پزشکی نیز صورت گیرد. برخی از نوشیدنی های جایگزین را می توان ۳ مرتبه در روز استفاده کرد. در حالیکه برخی دیگر ممکن است صرفا برای یک وعده جایگزین شوند.

مواد غذایی جامد با مصرف کالری همراه هستند.یک رژیم غذایی مایع بطور خودکار مصرف کالری را کاهش می دهد و در نتیجه با کاهش وزن همراه خواهد بود. هنگامی که شما مایعات مصرف می کنید بدن مواد مغذی را از ذخایر چربی استفاده می کند و نتیجه نهایی کاهش وزن است. با این حال نتایج حاصل از رژیم غذایی مایع دائمی نیستند و وقتی رژیم غذایی را ادامه ندهید وزن شما دوباره باز می گردد.

فراهم کردن کالری کم برای بدن باعث کاهش سوخت و ساز بدن می شود.یک رژیم غذایی مایع ممکن است مواد مغذی موردنیاز را فراهم کند اما در هر صورت ممکن است این نوع رژیم با سرگیجه ، از دست دادن مو ، پوست خشک ، خستگی ، سنگ کیسه صفرا و آسیب قلبی همراه باشد. به علت اینکه بدن شما فیبر لازم را دریافت نکرده است ممکن است دچار یبوست شوید.

علاوه براین اگر این رژیم غذایی برای مدت طولانی ادامه پیدا کند بدن شروع به استفاده از مواد مغذی از توده عضلانی می کند در نتیجه شما به جای از دست دادن چربی ، عضله از دست می دهید.از این رو توصیه می شود که یک برنامه ورزشی مناسب را که با افزایش عضله همراه است دنبال کنید.

آب

در برنامه های کاهش وزن آب یکی گزینه های مناسب است.مهم ترین عنصر در برنامه کاهش وزن مایعات آب است. آب کمک می کند تا مواد شیمیایی و سموم از بدن خارج شوند.همچنین در بهبود گردش خون کمک کرده و در هضم بهتر غذا نیز کمک خوبی خواهد بود که در نتیجه با کاهش وزن همراه است. بطور کلی آب بعنوان تنها ماده مورد استفاده در رژیم مایعات توصیه نمی شود زیرا هیچگونه مواد مغذی را برای بدن تامین نمی کند. صرفا این نوع رژیم با سم زدایی همراه است. فراموش نکنید که هرگز به مدت طولانی نمی توان از آن استفاده کرد.

ابمیوه ها

آبمیوه تهیه شده از میوه های تازه یا نوع فرآوری شده آن نیز یکی از انواع رژیم مایعات هستند. بهترین آبمیوه ترکیبی برای کاهش وزن مخلوط هویج و چغندر است. بعلاوه آب سبزیجات تازه همه نوع مواد مغذی را برای بدن فراهم می کند. برای اینکه نتیجه بهتر حاصل گردد باید آب میوه های تازه و طبیعی بدون نمک و قند استفاده کنید.

محصولات جایگزین غذا

این محصولات بصورت پودر در بازار عرضه می شوند و سرشار از مواد مغذی ضروری هستند که نیازهای بدن انسان را تامین می کند.این پودرها را با مایعات مخلوط می کنند و به جای یک وعده غذایی استفاده می نمایند. به این دلیل است که پس از مصرف آن احساس سیری می کنید.

آب لیمو

یکی از رژیم های توصیه شده ترکیب آب لیمو با آب گرم است که این مخلوط سالهای بسیاری برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گرفته است. آب لیمو به پاکسازی و سم زدایی بدن کمک می کند و در عین حال کاهش وزن را بدنبال دارد اما هیچ گونه مواد مغذی برای بدن تامین نمی کند. آب لیمو می تواند تمام مخاط معده و روده را تخریب کند و باعث آسیب دیدن آنها شود. به همین علت توصیه می شود که در حد تعادل مورد استفاده قرار گیرد.

تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر