با مصرف چغندر چربی کبد و انسداد روده را برطرف نمایید

همه ما می دانیم میوه ها وسبزیجات فواید بیشماری برای سلامتی بدن دارند و می توانید آنها را به هزاران شیوه ی مختلف ، خوشمزه و سلامت مصرف کنید.

اما وقتی صحبت از چغندر به میان می آید ، کمتر کسی ، خصوصا کودکان ، به مصرف آن علاقه نشان می دهد . این در حالی است که چغندر حاوی میزان زیادی از منیزیم ، پتاسیم ، آهن ، مس و انواع ویتامین های گروه B است .

به طور کلی سبزیجات شیرین مواد مغذی زیادی دارند که برای بهبود سلامت روده و کبد و افزایش قدرت بینایی موثرند. چغندر را می توانید به راه های گوناگون مصرف نمایید. اما ترکیب چغندر ، هویج و پرتغال یکی از محبوب ترین راه های خوردن این سبزیجات در قالب سالاد است. در این صورت می توانید از فواید بی نظیر چغندر که در اینجا به آن می پردازیم بهره ببرید :

کبد را پاکسازی می کند : در چغندر بتائین وجود دارد که به پاکسازی ، فعالیت بهتر و سلامت کبد کمک می کند .

گردش خون را بهبود می بخشد : نسل جدید گلبل های قرمز ، که با مصرف چغندر در خون ساخته می شوند ، جریان خون را بهبود می بخشد و از فشار خون بالا پیشگیری می نماید. علاوه بر این ، به طور کلی چغندر فشار خون را تنظیم می کند .

به سلامت قلب کمک می کند : میزان بالای پتاسیم در چغندر از بروز مشکلات قلبی ، سکته و حمله ی قلبی پیشگیری می نماید.

یبوست را برطرف می نماید : از آنجای که چغندر سرشار از فیبر است ، به گوارش بهتر و پروسه ی دفع کمک می نماید که این خود موجب از بین رفتن یبوست می شود .

سلامت مغز را تامین می نماید
: به دلیل وجود مقادیر زیاد بتائین و تریپتوفان ، چغندر به بهبود عملکرد مغز و سلامت آن کمک می کند.

سطح انرژی بدن را افزایش می دهد : نوشیدن آب چغندر انرژی را در بدن افزایش می دهد . اگر به طور منظم ورزش می کنید و یا زندگی پر مشغله ای دارید ، مصرف چغندر را فراموش نکنید.

در سلامت چشم ها و بینایی موثر است : این سبزی سرشار از بتاکاروتن و ویتامین A است و به همین دلیل از بروز مشکلات بینایی پیشگیری می نماید .

تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر