انواع روش های تقویت موی سر

برای تمیز کردن موها، از شامپوی مناسب با جنس موهایتان استفاده کنید. می توانید به این شامپو بر حسب نوع موها مقداری مواد تقویت کنننده گیاهی یا حیوانی بیفزایید.

اگر موهای خشک و تغذیه نشده ای دارید، از روغن نارگیل و یا زرده تخم مرغ استفاده کنید و به کمک این مواد، به موها مواد غذایی لازم را برسانید.

اگر موهایتان چرب است از سفیده تخم مرغ استفاده کنید و به کمک آن چربی اضافی پوست را بگیرید و مواد غذایی لازم را در اختیارش بگذارید.

اگر می خواهید موهای روشن و خوشرنگی داشته باشید، از گل بابونه یا عصاره آن استفاده کنید.

اگر موهایتان تیره است، از اکلیل کوهی برای جلوه بیشترش کمک بگیرید.

تقویت کننده ها

اگر موهای خوب و سالمی ندارید، باید از مواد تقویت کننده مو استفاده کنید.

برای بهره گیری از این مواد، ابتدا موها را با شامپو بشویید و سپس به مدت ۱۵ دقیقه تا چند ساعت تقویت کننده مو را روی سر قرار دهید و بعد موها را بشویید.

برای تقویت موها، می توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن بادام و یا روغن ذرت استفاده کنید. به این ترتیب که ابتدا روغن مورد نظر را گرم کنید پشت سر و موها را با آن چرب کنید، سپس ا یک ورقه کاغذ روغنی موها را بپوشانید و روی آن کلاه نایلونی بگذارید و سرانجام با حوله ضخیمی سر را بپوشانید.

استفاده از پروتئین

تخم مرغ مقدار زیادی پروتئین دارد و پروتئین یکی از مواد لازم برای رشد و سلامت موهاست.

برای پروتئین رسانی به موها از از این فرمول استفاده کنید:

۳ قاشق غذاخوری لانولین، ۳ قاشق غذاخوری روغن کرچک، یک چهارم فنجان ورغن زیتون، یک قاشق غذاخوری صابون مایع، ۴ قاشق غذاخوری گلیسیرین، ۲ قاشق سوپخوری زرده تخم مرغ، یک چهارم فنجان آب، یک قاشق سوپخوری سرکه انگور، دو عدد تخم مرغ.

لانولین و روغن کرچک و روغن زیتون را مخلوط کنید و در ظرفی روی بخار آب به مدت ۵ دقیقه حرارت دهید. بعد صابون مایع و گلیسیرین و آب را کاملا مخلوط کنید تا غلیظ شود. سپس زرده تخم مرغ زده شده و سرکه را به آن بیفزایید. همه مواد را کاملاً مخلوط کنید و در یخچال بگذارید. روز بعد، تخم مرغها را به آن اضافه کنید و مواد به دست آمده را روی سر بگذارید و به آرامی ماساژ دهید. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بشویید.

پروتئین گیری

برای پروتئین گیری، از این شیوه نیز می توانید استفاده کنید:

یک یا دو عدد تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک یا روغن ذرت یا روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین، یک قاشق چایخوری سرکه انگور.

این مواد را مخلوط کنید و پس از شامپو زدن سر، به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی سر بگذارید و بعد بشویید.

انواع روش های تقویت موی سر

مراقبت از مو

ارسال نظر