انواع برس های لوله ای و حالت دهنده ی مو

برس های لوله ای (Round brushes)

این برس لوله ای از جنس موی گراز بوده و بخاطر قطر زیاد آن برای صاف کردن موی فردار مناسب است. همانطور که از نام آن پیداست این برس بصورت لوله ای می باشد، یعنی سوزنهای آن پیرامون یک میله استوانه ای شکل سوار شده و بیرون آمده است. نکته مهمی که باید در مورد این نوع برسها گفته شود آنست که برخلاف آنچه به نظر می آید این برس تنها برای فر کردن مو کاربرد ندارد بلکه با انتخاب نوع مناسب از این برسها می توان به مدل دلخواه مو دست یافت :

برای دست یافتن به موی راست و ایستاده از برس هایی که سوزنهای آن از هم فاصله زیادی دارند (Open bristle) استفاده می کنیم.
برای صاف کردن موها از برس های متراکم (Density packed) استفاده می کنیم.
هرچه قطر برس بیشتر باشد مو صاف تر می شود.
برای دستیابی به فر باید باید از برس با قطر کمتر استفاده نمود.

برس های مدل دهنده (Styling Brushes)

در این نوع از برسها کوسن (Cushion) یا مجرا (Tunnel) دیده نمی شود. بلکه سوزنها بر روی بالشتک کائوچویی (Rubber pad) سوار شده و حالت خمیده و نیمه دایره ای به خود می گیرد. این برس برای گره گشایی از موهای ضخیم مناسب است.

برس های حرارتی (Thermal brushes)

امروزه انواع جدیدی از برسها به نام برسهای حرارتی وارد بازار شده اند. این برسها جزء طبقه بندی اصلی برس ها قرار نمی گیرند. بلکه نسخه های (Versions) جدید برس می باشند که درون آن آلمان حرارتی بکار رفته تا کار برس و سشوار را هم زمان انجام دهند و در وقت صرفه جویی کنند. برسهای حرارتی معمولاً از نوع گرد هستند اما انواع تونلی و مدل دهنده آن نیز در بازار دیده می شود. به افرادی که موهای آسیب دیده دارند توصیه می شود از برسهای حرارتی استفاده نکنند.

سطح ۱ مراقبت از مو مطالب برگزیده مو

ارسال نظر