انتخاب نکردن راه سرمایه گذاری درست خودرو

آیا شما باید یک ماشین اجاره کنید یا بخرید؟ بسیاری از زنان خریدن ماشین را درست وقتی عاقلانه تر است، به اجاره کردن آن موکول می کنند و برعکس بسیاری هم وقتی عاقلانه تر است از لحاظ مالی، ماشینی را اجاره کنند در عوض ان را میخرند.

ال جنینگز مجری اتو بروکر مدت چهل سال است دلالی مستقل ماشین است. در طولی این برای آنها هزاران دلار هزینه برمی دارد. جنینگز میگوید هیچ کس نباید وسیله نقلیه ای را کرایه کند اگر در کلی نمیداند که دارد چه کار می کند. اگرچه اجاره کردن می تواند مزایای مالیات را برای افراد معینی فراهم کند اما افراد بسیار زیادی هستند که وقتی خریدن معقولی تر است آن را اجاره می کنند.

اجاره کردن یک وسیله نقلیه با خریدن آن فرق دارد، چرا که یک خرید حقیقی به شما اجازه می دهد برای وسیله نقلیه در یک زمان شخصی مبلغی بپردازید که در نهایت صاحب ماشین شوید. با کرایه خودرو مشکلات نهفته زیادی در بر دارد. در اینجا بعضی از مشکلات نهفته که جنینگر به شما اصرار می کند قبل از کرایه کردن ماشین بعدی تان به آنها توجه کنید بیان شده است:

دلال های بسیاری هستند که پرداخت بسیار کم برای کرایه ماشین این است که هم پیش پرداخت در انتهای مدت کرایه از بین میرود و هم ماشین. این کار برای شما دیگر چیزی باقی نمی گذارد تا برای وسیله نقلیه بعدی خود از آن استفاده کنید.

میزان سود کرایه در قرارداد لحاظ نمی شود و میزان بسیار زیادی نیز می تواند توسط یک واسطه حریص به چشم نیاید. بدون در نظر گرفتن این نکته که میزان پرداختهای شما چقدر پایین هستند، پرداخت سود زیاد هرگز به نفع شما نیست.

وقتی بیان می شود که سود کرایه بعنوان یک فاکتور کرایه نشان داده می شود نه یک میزان درصد سالیانه، مردم به اشتباه فکر می کنند ۲/۵ درصد فاکتور کرایه، ۲/۵ درصد میزان درصد سالیانه است، در حقیقت شما برای بدست آوردن میزان درصد سالیانه واقعی فاکتور کرایه را ضرب در ۲۴۰۰ می کنید. بنابراین فاکتور کرایه ۲/۵ درصدی در حقیقت بیانگر سود سالیانه ۶ درصد است.

بسیاری از کرایه ها با ۱۰/۰۰۰ یا ۱۲/۰۰۰ مایل مسافت در سال حساب میشود؛ این کار خوب است. البته اگر واقعاً آن مسافتی باشد که شما قرار است رانندگی کنید. حقیقت این است که بیشتر افراد بیشتر از انندگی میکنند و جریمه مسافت زیاد هم معمولاً بین ۱۲ تا میدهند که در صورتح رانندگی بیشتر از مسافت معین شده به شما کمک کنند اما در واقع آنها با این کار برای گران تر حساب کردن وسیله نقلیه بعدی که شما کرایه می کنید تا جریمه مسافت خود را بپوشانید آنکه باید هزینه این مقدار را برنام هریزی می کنند. بنابراین ماشین بعدی بیشتر از برمی دارد و یا اینکه شما باید پول زیادی برای خلاص شدن از کرایه اول بپردازید.

کرایه ها هزینه های پنهان دارند معمولاً هفتصد دلار به هزینه تملک در انتهای کرایه اضافه می شود که مجموع آن می تواند ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر شود.

بسیاری از افراد در نگهداری از یک وسیله نقلیه برای مدت بیشتری معمولاً هفت تا ۱۰ سال عاقل هستند. بیشتر اجاره ها مدت مشخصی سه تا چهار سال دارد که اجاره کننده را قانع می کند فقط یک تعداد وسیله نقلیه نادر وجود دارد که استهلاک سالانه کمتری دارند.

اجازه ندهید این مشکلات شما را از کرایه کردن ماشین بترساند، زیرا آنها مزیت هایی هم دارند – بخصوص اگر شما یک تاجر یا کارفرما هستید. سودهای اولیه برای شما اگر جزو این طبقه بندی ها باشید بدین قرار است:

۱- اجاره یک ماشین به شما اجازه می دهد یک درصد از مقدار اجاره را بعنوان هزینه اجرا در مقابل هزینه تجارت در نظر بگیرید.

۲- قرار ندادن پیش پرداخت زیاد در مورد ماشین پول نقد بیشتری برای شما به جریان میاندازد که ممکن است برای شما سودآورتر باشد تا خواباندن پول سرمایه گذاری شده برای ماشین.

۳- بخاطر اینکه ماشینهای اجارهای معمولاً هر دو یا سه سال معاوضه می شوند هزینه نگهداری اغلب کمتر است.

حتی اگر شما یک تاجر یا کارفرما هستید ممکن است متوجه شوید که به یک ماشین نو نیاز دارید. اگر به سختی از پس خرید آن برمی آیید اجاره به شما اجازه می دهد با پول بسیار کمتر از آنچه که در موقع خرید باید پرداخت کنید صاحب ماشین نو شوید. اگر شما میخواهید بدانید که اجارہ در واقع برای شما یک معامله خوب است آموزنده ذیلی که توسط جنینگز در اختیارتان گذاشته شده توجه کنید.

توصیه های آموزنده

تصمیمات سرمایه گذاری برای ماشین را فقط براساس پرداخت ماهیانه انجام دهید.

یک ماشین به همان اندازه مستهلک می شود که شما آن را کرایه کنید یا بخرید. اگر مجموع پول نقد شما برای پیشی قسط و قسطهای ماهیانه با هزینهٔ استهلاک در یک میزان و سطح باشند ” (لحظه حقیقت)” در آخر اجاره از راه خواهد رسید البته اگر تصمیم بگیرید همان وسیله نقلیه را بخرید. اگر استطاعت پرداخت قسط واقعی یک ماشین را ندارید از پس هزینه خرید یک ماشین هم بر نخواهید امد. چیزی را انتخاب کنید که بدون سرمایه گذاری خلاقی بتوانید استطاعت آن را داشته باشید. اهمیت ندارد چقدر آن ماشین معرکه است، اگر برای مدت بسیار طولانی بصورت واژگون و برعکس در آن قرار بگیرید از آن متنفر خواهید شد. اگر شرایط ذیل در مورد شما بکار میرود اجاره کردن خودرو را در نظر بگیرید:

شما کاملا قرارداد اجاره، هزینه های پنهانی، میزان سود و هزینه های پایانی اجاره را درک می کنید و واقع بینانه مسافت واقعی و استهلاک وسیله نقلیه را تخمین میزنید. شما از آن نوع افرادی هستید که هر دو یا سه سال یک بار ماشین جدیدی میخواهند.

شما ماشین جدیدی نیاز دارید و پیش پرداخت مورد نیاز برای خرید آن را ندارید.

بیشتر از آن مسافتی که به شما اجاره داده میشود رانندگی نخواهید کرد.

شما با یک پیش پرداخت حداقل می توانید قسط ماهیانه آن را را بپردازید.

شما در حال امضاء اجاره با یک مدت محدود هستید که در آن اجاره دهنده (نه شما) برای ضمانت ارزشی ماترک، در پایان اجاره مسئول است. ارزشی ماترک ماشین (مقداری که شما میپردازید اگر در پایان اجاره آن را بخرید) اغلب ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار بیشتر از ارزشی واقعی ماشین در آن زمان است.

شما در طول شب با فکر انجام یک معامله خوابیده اید و هزینه نهایی واقعی را محاسبه کرده اید و چیزی بیشتر از خرید وسیله نقلیه مشابه نیست.

تکلیف خود را انجام دهید.

چه شما تصمیم بگیرید یک ماشین بخرید یا اجاره کنید، اطمینان حاصل کنید که در حال انجام بهترین معامله هستید. با هر خریدی اطمینان حاصل کنید که یک دلار در ذهن خود دارید؛ بنابراین از بودجه خود فراتر نروید. اگر شما مذاکرهکننده خوبی نیستید استفاده از یک دلالی ماشین را امتحان کنید.

گوناگون

ارسال نظر