اقدامات زیبایی افراطی مانعی برای رشد سریع موها

 

استفاده از رنگ مو :

همه ما بدنبال این هستیم تا متفاوت از قبل باشیم مثلا برخی آرزو دارند که رنگ چشم هایشان بجای قهوه ای، مشکی باشد.

همچنین ممکن است که علاقمند باشید تا بجای موی بلوند ، موی قهوه ای داشته باشید هرچند که رنگ زدن به مو آسیب فراوانی وارد می کند.

رنگ مو حاوی مواد شیمیایی بسیار قوی می باشد که به فولیکول های مو آسیب می رساند پس تا جای ممکن از استفاده از آن خودداری نمایید.

وسایل حالت دهنده مو :

صاف نمودن موهای مجعد و فر از جمله مواردی بشمار می آید که بین خانوم ها و دختران جوان طرفدار دارد.

اگرچه صاف کردن مو سبب ایجاد موخره در قسمت انتهایی مو میشود و زمانیکه مو خوره بوجود می آید سرعت رشد مو کاهش پیدا میکند پس از صاف کردن مو خودداری نمایید.

زیور آلات مو :

برخی از زیورآلات مو که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند در حقیقت فاجعه هستند.

استفاده از کلیپس و یا کش مو همانند این است که فردی موهایتان را کشیده و در تمام طول روز در یک حالت ثابت نگه می دارد. در انتخاب زیورآلات مو دقت نمایید و نوع نرم آن را انتخاب نمایید همچنین بهترین گزینه بستن مو با روبان است.

درمان های خانگی که به رشد سریع مو کمک می کند

اگر نمی خواهید که محصولات مراقبتی مو را که گرانقیمت می باشند تهیه نمایید بهتر است از درمان های خانگی که بسیار ساده می باشند استفاده نمایید.

ـ شیر نارگیل به موهایتان بمالید و بگذارید یک ساعت بماند سپس آن را بشویید. برای به نتیجه رسیدن بهتر است هفته ای یکبار آن را انجام دهید.

ـ از دانه شنبلیله ماده ای خمیری شکل تهیه نمایید و آن را بر روی موی خود بمالید، بمدت نیمساعت بگذارید بماند سپس آن را بشویید.

ـ گیاه رزماری خشک شده را بمدت ۱۵ دقیقه در آب بجوشانید. بگذارید محلول سرد شود سپس آن را بر روی موهایتان بمالید. زمان دهید تا ۱۰ دقیقه بماند سپس آن را بشویید. برای رسیدن به نتیجه بهتر این کار را هفته ای دوبار انجام دهید.

بخاطر داشته باشید بهترین برای سرعت بخشیدن به رشد مو استفاده از محصولات مناسب و رژیم غذایی سالم است.

از کاهش وزن های بی مورد و محصولات مراقبتی موی خشن پرهیز نمایید زیرا این ها سبب نازک شدن و ریزش مو میشوند. در نهایت شیوه زندگی سال، ورزش کردن بطور منظم و استفاده از محصولات ارگانیک می توانند در رشد موهای شما موثر باشند.

زیبایی مو سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر