اطلاعاتی در رابطه با سوراخ کردن بینی

بنظر امری ضروری است که قبل از سوراخ کردن بینی اطلاعاتی در این رابطه داشته باشیم. انواع مختلفی از سوراخ کردن بینی وجود دارد پس افراد مشتاق باید در رابطه با نحوه این کار و مراقبت های پس از آن آگاهی داشته باشند.

سوراخ کردن با سوزن یا تفنگ؟

زمانیکه قصد سوراخ کردن بینی خود را دارید ، بدون در نظر گرفتن محل آن سوزن را به استفاده از تفنگ ترجیح دهید. استفاده از سوزن آسیب کمتری را ایجاد م یکند و براحتی می توان آن را ضدعفونی کرد. بعد از سوراخ کردن گوش ، سوراخ کردن بینی یکی از انواع رایج می باشد. حتی اگر انجام آن را بسیار ساده می پندارید بهتر است آن توسط یک فرد ماهر انجام شود.

بافت چربی ، عروق خونی ، غضروف نازک و اعصاب در بینی وجود دارد و این بدان معناست که اگر مراقبت بهداشتی صورت نگیرد خطر ابتلا به عفونت افزایش می یابد. اگرچه سوراخ کردن بینی بنظر مسئله بزرگی نیست اما افرادی که اشتیاق به انجام این کار دارند باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشند.

از آنجاییکه سوراخ کردن بینی به شکل های متفاوت انجام می گیرد می توان گفت که هریک از آنها منحصر بفرد هستند.به همین دلیل است که باید قبل از انجام آن با کسی مشورت کنید و سپس تصمیم قطعی بگیرید. اگر در این رابطه تصمیم گیری کرده اید مطمئن شوید که جایی که می خواهد این کار را برای شما انجام دهد کاملا بهداشتی باشد و گواهینامه و مدارک لازم را داشته باشد.

مراقبت پس از سوراخ کردن بینی

بعد از اینکه رویه کامل طی شد شما لیستی از باید ها و نباید ها دارید که باید انجام دهید. از دستورالعمل های ذکر شده پیروی کنید. برخی از شیوه های مراقبت از بینی عبارتند از :

ـ تمیز کردن ناحیه سوراخ شده در بینی حداقل دوبار در روز صورت گیرد و نه بیش از اندازه و به طلا و جواهر استفاده شده فشار وارد نکنید.

ـ هرگونه دلمه ای که در کنار حلقه ایجاد می شود را با پنبه و یا پد آغشته به محلول سالین پاک کنید. با این حال از پاک کردن یا مالیدن ناحیه با فشار بیش از حد خودداری نمایید.

ـ ناحیه مورد نظر را با پد یا دستمال تمیز پاک کنید. استفاده از حوله شانس عفونت را افزایش می دهد و همچنین امکان دارد به طلا یا جواهر گیر کند و باعث آسیب شود.

ـ سعی کنید طلا یا جواهر استفاده شده را لمس نکنید و اجازه دهید بدن شما بسرعت زخم را بهبود بخشد.

ـ از لوازم آرایش در نزدیکی و یا روی ناحیه موردنظر استفاده نکنید بخاطر اینکه این کار احتمال عفونت را افزایش می دهد.

ـ در طی دوران بهبودی امکان دارد در ناحیه موردنظر احساس خارش داشته باشید. از انگشتان کثیف خود استفاده نکنید. دست خود را ضدعفونی کنید سپس ناحیه موردنظر را لمس کنید.

ـ طلای موردنظر را زمانی تغییر دهید که زخم سوراخ بطور کامل بهبود یافته است.

سطح ۱ گوناگون مطالب برگزیده
کلمات کلیدی: ,

ارسال نظر