اصول اولیه پول را یاد بگیرید

مهم نیست که شما ۲۰۰۰ دلار در ماه درآمد دارید یا ۲۰/۰۰۰ دلار. یادداشت کنید که چطور دارید از پولتان استفاده می کنید و آن را از  دست می دهید.

اگر انجام این کار بیشتر از اینکه ارزشی داشته باشد مشکلی ایجاد میکند دوباره فکر کنید. من فقط درباره تأمین بودجه و تراز کردن دسته چک شما صحبت نمی کنم – بلکه منظورم دانستن این است که آیا سرمایه های شما در حالی رشد هستند یا در حال از دست دادن ارزشی خود. زنان داستانهای ترسناک بسیاری را با یکدیگر در میان می گذارند درباره سپردن مدیریت کارها به شوهرانشان، اعضاء خانواده یا کارشناسان مالی و عاقبت روزی فهمیده اند که این به اصطلاح مدیران پول همه سرمایه آنها را از دست داده اند. این خوب نیست که یک اسب بخرید اما از آن مراقبت نکنید. پولدار شدن فقط جمع کردن پول و دارایی نیست بلکه، مدیریت آن نیز مهم است. اگر شما ماشین خود را سرویس نکنید پس خطر خراب شدن آن را هم باید بپذیرید. شما به انداختن یک پلیور کشمیری ۲۰۰ دلاری به داخل ماشین لباسشویی اهمیت نمی دهید. اینها همان دارایی هایی هستند که لازم است شما به آنها توجه و از آنها مراقبت کنید – درست همانطور که باید به مراقبت از پول خود توجه کنید.

تامین بودجه نکردن

اجازه بدهید به این موضوع ناخوشایند ولی ضروری و مهم در همین جا بپردازم. من از بودجه کردن متنفرم. به این خاطر از هرچه که تأیید چه مقدار پول بیشتر از آنچه دوست دارم نباید خرج کنم و یا اینکه کربوهیدرات بخورم. با این حرف شما می توانید تأمین بودجه کنید و بدون احساسی محرومیت یا فقر برنامهریزی کنید. کارشناسی های مالی به شما خواهند گفت که باید یک بودجه ماهانه داشته باشید و به آن بسیار محکم بچسبید. موضوع این نیست که آنها اشتباه می کنند – فقط این است که اگر شما کسی مثلی من هستید هرگز قرار نیست این کار را انجام دهید. شما اگر یکی از آن زنانی هستید که فکر می کنند تا وقتی که در دسته چک خود، چک دارند و یا تا وقتی که کارت اعتباری دارند می توانند پول خرج کنند هرگز پولدار نخواهید شد. یک بودجه نباید احساسی بازدارنده برای شما ایجاد کند، بلکه باید شما را برای خرج کردن آزاد بگذارد بدون اینکه احساس گناه کنید زیرا شما میدانید چقدر پول در دسترسی دارید تا خرج کنید. به بودجه خود بعنوان یک برنامه نگاه کنید که شما را از چطور خرج کردن پولتان آگاه تر خواهد کرد.

شگفت اینکه یکی از اشتباهاتی که بعضی از زنان با ما در میان گذاشتند پشیمانی در مورد خرج کردن پول بیشتر در مورد خودشان یا چیزهایی که برای آنها شادی و خوشحالی به ارمغان میآورد بود. یکی از زنان می گفت: «یکی از احمقانه ترین چیزی که من تا به حال در مورد پول انجام دادهام گذراندن زندگیام با نگرانی درباره اینکه آیا به اندازه کانجی دارم با نه بود. من همیشه احساس میکردم به اندازه کافی ندارم. من خودم را با زندگی در لحظه گول می زدم و شرط می بندم که بعد از مرگم چیزهای زیادی باقی می ماند.

اگر او فقط یک بودجه داشت اینطور نمی شد. پس یک بودجه را برای داشتن یک زندگی بیشتر – نه کمتر – مرفه بودن را بعنوان راهنمای خود در نظر بگیرید.

توصیه های آموزنده

صورتحساب های خود را با کامپیوتر بپردازید.

برنامه های کم هزینهای وجود دارند که به شما اجازه میدهند از دسته چک خود خلاص شوید و در یک فایلی، داخلی لپ تاپ و یا کامپیوتر ان را نگه دارید. با این کار شما میتوانید ته چک خود را نیز داشته باشید چرا که ثبت خواهد شد. با فشار دادن یک دکمه میتوانید در یک آن ببینید پولتان کجا میرود. اگر در کار با کامپیوتر خبره هستید می توانید جداولی رسم کنید که مخارج و هزینه های شما را منعکس می کند. همانطور که میدانید من از بودجه کردن و تأمین هزینه متنفر بودم اما این کار برای من حالا یک تفریح است.

به نظرات کارشناسان درباره اینکه پولتان کجا باید خرج شود توجه کنید.

گوناگون

ارسال نظر