استشمام رزماری و بهبود عملکرد حافظه

رزماری ، به دلیل خواص دارویی بی نظیر برای قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است و در همین طب سنتی درمان مشکلات حافظه یکی از مهمترین فواید رزماری بشمار می رود .

به دلیل همین خاصیت رزماری ، در گذشته دانش آموزان یونانی این گیاه را در طول امتحان روی سر خود قرار می دادند و این خاصیت تا حدی به شهرت رسیده که در نمایشنامه ی مشهور هملت نیز به معجزه ی رزماری در این زمینه اشاره شده است.

در یکی از مطالعات میزان اثرگذاری رزماری مورد آزمایش قرار گرفت و به شرکت کنندگان به صورت روزانه مقداری روغن رزماری داده شد. نتایج به دست آمده در این سری از مطالعات شگفت انگیز است و شرکت کنندگان ۶۰ تا ۷۵ درصد در بخاطر آوردن مسائل مختلف بهتر از افرادی که از روغن رزماری استفاده نکرده بودند ، عمل می کردند.

این گیاه همچنین حاوی کارنوسیک اسید می باشد که سموم مخرب برای مغز را از بین می برد. در این گیاه ترکیباتی وجود دارد که برای مغز پروتئینی که از قدرت تصمیم گیری و حافظه پشتیبانی می کند را فراهم می آورد.

این گیاه جادویی به تخریب استیل کولین ، ماده ای که مسئول تخریب سلول های مرتبط با حافظه می باشد ، نیز کمک می کند.

محققان کشف کرده اند در رزماری ترکیبات شیمیایی وجود دارد که روی عملکرد حافظه تاثیر مثبت می گذارد و مهمترین این ترکیبات سينئول محسوب می شود. بهترین راه رساندن این ترکیب به مغز استشمام رزماری می باشد.

نتایج عملکرد حافظه افرادی که قبل از انجام وظایف خود از رزماری استفاده می کنند بسیار بهتر است . رزماری همچنین استرس را کاهش می دهد ، از عصبی بودن شما جلوگیری می کند و در امتحانات مختلف دقت شما را افزایش می دهد.

همانطور که می دانید به طور کلی روش های درمانی طبیعی علاوه بر فواید زیاد ، معمولا عوارض جانبی ، مثل محصولات تجاری به همراه نخواهند داشت .

سطح ۱ گوناگون مطالب برگزیده
کلمات کلیدی: , , ,

ارسال نظر