از امروز کبد خود را پاکسازی کنید

۱۲ ماده موثر برای پاكسازي كبد از فلزات سنگين

جاي فلزات سنگين، در بدن نيست؛ به خاطر اينكه اين‌ها سموم و عناصر مضري هستند كه سلول‌هاي بدن ما را آلوده كرده و به آنها آسيب مي‌رسانند. اين فلزات سنگين در كبد جمع شده و در طولاني‌مدت باعث بروز مشكلات جدي در سلامتي مي‌شوند. بنابراين لازم است كه به فكر سم‌زدايي از كبدخود باشيد. در اين مطلب ۱۲ ماده موثر براي تميز كردن كبد ارائه مي‌شود اما در ابتدا بهتر است با این سموم بیشتر آشنا شویم :

اين سموم دو دسته هستند:

۱ – سمومی که از طریق داروهاي مصرفي فرد، جذب بدن مي‌شوند. البته در اين گروه عناصر مضر ديگري هم هستند كه از طريق مصرف الكل و دخانيات وارد بدن مي‌شوند. در برخي موارد ما مجبور به مصرف داروها هستيم و كاري نمي‌شود كرد. اما سعي كنيد حتماً مصرف الكل و دخانيات را ترك كنيد.

۲ – سمومی که از طريق مصرف مواد غذايي و همچنين آلودگي هوا جذب مي‌شوند. در برخي موارد كار كردن در كارخانه‌هاي شيميايي كه فلزات سنگين در آنجا بيشتر است باعث تجمع هر چه بيشتر اين سموم در بدن مي‌شود. متاسفانه اين سموم در سيستم لمفاتيك و در كبد ما تجمع مي‌كنند و سلامتي را به خطر مي‌اندازند. حتي اگر تلاش كنيد سبك زندگي سالمي داشته باشيد باز هم بعضي از سموم وارد بدن مي‌شوند. آلودگي هواي شهري، آب شير و تركيبات شيميايي موجود در مواد غذايي، منابع شناخته‌شده آلودگي به اين سموم هستند.

آرسنيك , کادیوم , سرب و جیوه چهار فلز سنگینی هستند که بیشترین تجمع را در بدن دارند .

۱۲ ماده موثر برای دفع فلزات سنگین از بدن :

۱ – با يك حبه سير شروع كنيد

يك حبه سير را پوست گرفته و به سه قسمت تقسيم كنيد و با يك ليوان آن را به‌صورت ناشتا ميل كنيد. اگر نگران بوي بد آن هستيد كمي آب ليموترش ميل كنيد. جويدن آدامس نيز براي رفع بو و طعم سير از دهان موثر است. مصرف سير به‌صورت ناشتا يك روش فوق‌العاده براي زدودن سموم و فلزات سنگين از كبد هستند.

۲ – گياه قاصدك را دريابيد

دم‌كرده گياه قاصدك بعد از صبحانه نيز يكي از بهترين و ساده‌ترين روش‌هاي پاك‌سازي بدن از شر فلزات سنگين است.

۳ – آب آرتيشو

مصرف دو بار در هفته از آب آرتيشو باعث سم‌زدايي از بدن مي‌شود. دو عدد آرتيشو را داخل يك ليتر آب بجوشانيد. زماني كه آرتيشوها نرم شدند آب آن را صاف كرده و در طول روز ميل كنيد. مي‌توانيد آب يك عدد ليموترش را گرفته و به آن اضافه كنيد.

۴ – گشنيز؛ سم‌زداي قوي

از همين امروز گشنيز را به سالادها و سوپ‌هاي‌تان اضافه كنيد. اين سبزي معطر پرخاصيت براي سيستم ايمني بدن مفيد بوده و جيوه، آلومينيوم و سرب را از بدن دفع مي‌كند.

۵ – آب گريپ‌فروت و پرتقال

اين تركيب ويتامين C پاك‌كننده عمقي بدن است. شما مي‌توانيد هر روز صبحتان را با آب اين دو ميوه آغاز كنيد.

۶ – جو دوسر

جو دو سر يك انتخاب فوق‌العاده براي صبحانه محسوب می شود. جو دو سر سرشار از زينك و سلنيوم است. اين دو ماده معدني بهترين مراقب سيستم ايمني بدن بوده و  به دفع فلزات سنگين از بدن كمك مي‌كند.

۷ – برنج كامل

برنج قهوه‌اي سرشار از زينك و براي سلامتي مفيد است. اين برنج، خوش‌طعم است و به پاك‌سازي بدن كمك مي‌كند.

۸ – هلو؛ يك ميوه مفيد

اين ميوه آبدار و شيرين منبع فوق‌العاده ويتامين‌ها و مواد معدني است كه براي دفع فلزات سنگين بسيار مفيد خواهد بود.

۹ – بروكلي؛ شاهكار خلقت

بروكلي يكي از مفیدترین سبزيجات مفيد براي مراقبت از كبد است.

۱۰ – اسفناج خام

اسفناج سرشار كلروفيل است. مصرف خام اين سبزي باعث مي‌شود از خواص آن بيشتر بهره ببريد.

۱۱ – گردوي برزيلي

گردوي برزيلي بسيار خوشمزه و حاوي زينك و سلنيوم است. اين دو تركيب ايده آل باعث حذف فلزات سنگين مي‌شود.

۱۲ – پياز؛ مفيد و موثر

سعی کنید در كنار غذا پياز ميل كنيد. اين ماده غذايي سرشار از گوگرد است كه براي خنثي كردن فلزات سنگيني مانند آلومينيوم فوق‌العاده است.

سلامت باشید.

تغذیه و سلامتی
کلمات کلیدی: ,

ارسال نظر