آیا فشیال برای پوست من خوب است؟

متخصصان زیبایی در سالن های زیبایی و تندرستی معمولا فشیال انجام می دهند. انجام این کار در مطب دکتر پوست کمتر رایج است. فشیال بر حسب نوع کارهایی که ارائه می شود و مهارت متخصص فشیال انواع گوناگون دارد. یک فشیال معمول حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می برد و شامل مجموعه ای است که با پاک کردن پوست آغاز می شود و بعد از آن ماساژ ، حوله گرم ، بیرون آوردن سیاه سرها و کرم زدن انجام می شود.

اکنون انواع مختلف فشیال ها در دسترس است ، از فشیال های اکسیژن تا فشیال های ویتامین C و فشیال های طلا و بسیاری دیگر. این فشیال ها برای پوست بسیار آرامش دهنده و دلپذیرند و بعضی مردم آن ها را درمانی می یابند.

در مورد چند نکته من نگرانی هایی درباره مسائل بالقوه فشیال ها دارم. یک نگرانی ، هر حساسیتی است که شاید به هر یک از کرم ها یا لوسیون های مصرف شده داشته باشید ، زیرا سبب واکنش التهابی در پوست خواهد شد. نگرانی دیگر ، مهارت فردی است که فشیال را انجام می دهد. فشیال بیش از حد تهاجمی ، به خصوص اگر به دست فردی که آموزش درست ندیده یا بی تجربه است انجام شود ، صورت شما را بدتر از پیش می کند. نگرانی بزرگ من ، البته ، بخش بیرون آوردن محتوای منفذها در فشیال است. در این بخش متخصص فشیال اغلب از دستمال کاغذی و ناخن خودش یا ابزار دیگری برای فشار دادن منفذها یا سیاه سرها یا سفید سرها استفاده می کند تا محتوای آن ها را بیرون بیاورد. این کار سبب سرخی و تورم می شود و فقط بهبود موقت است زیرا منفذ تا چند روز بعد دوباره پر می شود. جای زخم و سرخی هایی را دیده ام که تا چند ماه پس از این کار روی پوست مانده است.

اگر خیال دارید فشیال انجام دهید ، پیش از سپردن صورت خود به دست کسی ابتدا از متخصص پوست یا دوستانی که فشیال کرده اند اطلاعات بگیرید. همچنین ، بخش خالی کردن منفذ ها را حداقل تا زمانی که بر تکنیسین انجام دهنده فشیال اعتماد نکرده اید ، به بعد موکول کنید. موضوع دیگری که باید به آن هشیار باشید تلاش متخصص فشیال برای فروختن محصولات گوناگون به شماست.

بد نیست از محصولاتی که آن ها توصیه می کنند فهرستی بنویسید و درباره آن ها از متخصص پوست نظر بخواهید. هر بار فقط یک محصول جدید را امتحان کنید و هر محصول جدید دیگر را تقریبا به فاصله دو هفته بعد مصرف کنید تا اگر تحریک و التهابی بر اثر هر یک از این محصولات روی پوست شما ایجاد شد ، پیش از هر اقدام دیگر ، آسان تر آن محصول را شناسایی و حذف کنید.

پوست سطح ۱ مراقبت از پوست مطالب برگزیده

ارسال نظر