آیا درمانهای بیولوژیکی عوارض جانبی دارند ؟

درمانهای بیولوژیکی اغلب منجر به ایجاد علائم شبه آنفلوآنزایی همچون لرز، تب، درد عضلانی، ضعف، فقدان اشتها، تهوع یا اسهال می شوند.

آیا درمانی وجود دارد که خود من بتوانم در مقابله با سرطان پروستات به کار برم ؟

بدیهی است که بسیاری از روشهای مختلفی که در مقابله با سرطانهای دیگر به کار می روند همانند بیوفید بک (پس خوراندزیستی) و تجسم سازی، که در آن شما از تمرکز افکار خود برای کنترل گسترش سرطان یا حتی کوچکتر کردن توده سرطانی استفاده می کنید، می تواند در مورد سرطان پروستات هم به کار رود. این روشها را می توان از برخی متخصصین روان درمانی آموخت. همانند هرسرطان دیگری مردان مبتلا به سرطان پروستات به دنبال شفا بخش های معجزه گری همچون ویتامینها و غذاهای هوسانه بوده اند. یکی از این موارد که یان کورنیلوس در کتاب جنگ خصوصی خود از آن نام می برد یک سوپ اسکیمویی است که از خون و روده حیوانات تهیه می شود.

آیا گیاهخواری در مقابله با سرطان پروستات یا کلاً همه سرطانها موثر است؟

شاید شما به مورد آنتونی جی. ساتیلارو، پزشک فیلادلفیایی و رئیس بیمارستان متودییست، اشاره می کنید. سرطان پروستات انتشار یافته او در سال ۱۹۷۸ در سن ۴۷ سالگی تشخیص داده شد. ساتیلارو که تحت عمل برداشت بیضه ها و هورمون درمانی قرار گرفت. از یک رژیم غذایی گیاهخواری نیز استفاده کرد و احساس کرد این رژیم تأثیر فوق العاده ای دارد به طوری که او به شدت به مصرف آن ادامه داد.

محتویات اولیه یک رژیم غذایی گیاهخواری شامل غلات و گیاهانی چون برنج قهوه ای، برخی سبزیجات، نخود و جلبکهاست. این رژیم غذایی فاقد همه انواع مواد گوشتی، لبنیات، شکر، روغن مواد شیمیایی مصنوعی محافظت کننده های مواد غذایی می باشد.

تا سال ۱۹۸۲ تا زمانی که ساتیلارو کتاب خود زندگی بازیافته را کامل کرد و عمومیت وسیعی به این رژیم غذایی داد، سرطان او در مجموع بهبود یافته بود. سرانجام او در اثر سرطان در گذشت اما در سال ۱۹۸۹، ۱۱سال پس از تشخیص اولیه و این زمان قابل ملاحظه ای است.

زناشویی

ارسال نظر