آیا تخم کتان باعث کاهش فشار خون می شود؟

فشار خون بالا خطر ابتلا به دو علت اصلی مرگ یعنی سکته قلبی و سکته مغزی است و شما ممکن است به ندرت با علائم فشار خون بالا مواجه شوید و ندانید که به فشار خون مبتلا هستید.فشار خون خود را بطور منظم چک کنید و با پزشک متخصص خود مشورت کنید.داروهای بسیاری برای کاهش فشار خون وجود دارد اما تخم کتان نیز یک داروی گیاهی است که باعث کاهش فشار خون بالا می شود.

اسید های چرب امگا۳

بذر کتان سرشار از اسید آلفالینولنیک که یک اسید چرب امگا۳ است می باشد و آن را از طریق مواد غذایی می توانید دریافت کنید.خوردن غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.طبق تحقیقات صورت گرفته افرادی که در رژیم غذایی خود از بذر کتان استفاده کرده اند و مبتلا به فشار خون بالا بوده اند ، تا حد مناسبی فشار خون آنها کاهش یافته است.

کاهش فشار خون

طبق مطالعات صورت گرفته دانشمندان دریافته اند که تخم کتان باعث کاهش فشار خون بالا می شود. افرادی که مبتلا به فشار خون بالا بودند را به دو گروه تقسیم کردند و به یک دسته داروهای فشار خون و به دسته دیگر بذر تخم کتان برای مصرف دادند. افرادی که ۳۰ گرم بذرکتان در روز بمدت ۶ماه مصرف کردند نسبت به گروه دیگر کاهش فشار خون داشتند.

تعیین مقدار مصرف

تخم کتان به شکل روغن و بذر موجود می باشد. روغن بذرکتان فاقد مواد مغذی و ارزش غذایی موجود در بذر آن نظیر فیبر و لیگنان است.اگر شما بذرکتان را خریداری کرده وآسیاب کنید باید ظرف مدت ۲۴ ساعت آن را مصرف کنید زیرا در غیر اینصورت ارزش غذایی خود را از دست می دهد. مصرف یک قاشق غذاخوری دو تا سه بار در روز و یا مصرف ۲تا۴ قاشق غذاخوری یکبار در روز توصیه می شود.

همیشه قبل از شروع به استفاده از مکمل های غذایی با پزشک متخصص خود مشورت نمایید. بذرکتان همانند استروژن در بدن عمل می کند پس اگر مبتلا به سرطان پستان، رحم و تخمدان هستید از مصرف آن اجتناب کنید.بذر کتان ممکن است با داروهای رقیق کننده خون ، داروهای پیشگیری از بارداری و داروهای دیابت تداخل داشته باشد.فیبر موجود در تخم کتان ممکن است روده را ملتهب یا مسدود نماید.

تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر