آیا بی خوابی بر زیبایی پوست تأثیر می گذارد؟

tiاحتمالا در اینکه بی‌ خوابی و بدخوابی، آرامش اعصاب و روانتان را به هم می‌ریزد، تردیدی ندارید. این را هم لابد قبول دارید و تجربه کرده‌ اید که فردای شب بی‌خوابی‌، روز کاری‌ تان روز خوبی نخواهد بود و نخواهید توانست با تمرکز کافی به کار و زندگی‌ تان برسید…
اما شاید اصلا فکرش را نکرده باشید که بین خواب و زیبایی هم ارتباطی وجود داشته باشد؛ این در حالی است که تحقیقات مختلف ثابت کرده اند، بی‌خوابی و بدخوابی می‌تواند عوارض زیادی ایجاد کند.

اگر شما ۶ تا ۸ ساعت در روز خواب کافی نداشته باشید، آثار خستگی روی پوستتان دیده می‌ شود. خواب کافی سبب تنظیم متابولیسم بدن شده و موجب دفع مواد زاید و سمی از عضلات، کبد و پوست می‌ شود. هنگام خواب، دستگاه گوارش شما استراحت می‌ کند و حتی سیستم عصبی‌ تان هم در وضعیت خواب تغییراتی می‌ کند که لازمه بازسازی و بازتوانی این سیستم است. گویا خواب شبانه کافی، پادزهر استرس است و روز بعد که از خواب بیدار می‌شوید، شادابی پوست و رفع خستگی عضلات‌ را برایتان به ارمغان می‌ آورد.
حتما شنیده‌اید که بهتر است هنگام خواب آرایش صورت و چشم‌ هایتان را پاک کنید. می‌ دانید چرا؟ چون پاکی صورت آرامش‌ بخش است و می‌ تواند زمینه را برای خواب آرام شبانه مهیا کند. توصیه می‌ شود اگر مشکل یا اختلالی در خواب شبانه‌ تان دارید، به بهانه حفظ سلامت و شادابی پوستتان هم که شده، در صدد رفع آن برآیید و خودتان را از این نعمت خدادادی محروم نکنید.

مراقبت از پوست
کلمات کلیدی: , , ,

ارسال نظر