آیا برنج قهوه ای تری گلیسیرید خون را افزایش می دهد؟

برخی از کربوهیدرات ها سبب افزایش تری گلیسیرید در خون می شوند اما برنج قهوه ای اثر مخالف دارد.در واقع پزشکان به مصرف برنج قهوه ای و اجتناب از مصرف برنج سفید توصیه می کنند. با افزودن برنج قهوه ای به رژیم غذایی خود تری گلیسیرید و وزن خود را کاهش دهید.

تری گلیسیرید

تری گلیسیرید نوعی چربی در خون است که افزایش آن باعث تنگی شریان ها شده و حمله قلبی یا سکته مغزی را سبب می شود.کالری اضافه به تری گلیسیرید تبدیل شده و بعنوان چربی تا زمانیکه برای تولید انرژی به آن نیاز باشد ، ذخیره می شود. یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات باعث افزایش تری گلیسیرید در خون می شود. قند و کربوهیدرات های ساده مانند برنج سفید در بالا رفتن تری گلیسیرید نقش دارند اما کربوهیدرات های پیچیده همانند برنج قهوه ای سبب بالا رفتن آن نمی شوند.

برنج قهوه ای

برنج قهوه ای از غلات کامل است بدین معنا که پوسته بیرونی آن در فرآوری حذف نشده است.غلات سبوس دار سالم تر از غلات تصفیه شده هستند زیرا حاوی فیبر ، ویتامین و آهن می باشند. این مواد مغذی در حین فرآیند پردازش از غلات تصفیه شده حذف می شوند. برنج قهوه ای چون سرشار از فیبر است به شما احساس سیری می دهد در نتیجه کالری مصرفی شما افزایش نمی یابد و وزن شما در سطحی سالم باقی می ماند.

اثرات

محققان دریافته اند مصرف برنج قهوه ای و محدود کردن مصرف برنج سفید و دیگر غلات تصفیه شده به کنترل تری گلیسیرید خون کمک خواهد کرد.حتی اگر تری گلیسیرید خون شما بالا نباشد مصرف مقدار زیادی غلات تصفیه شده و مواد غذایی حاوی قند می تواند سطح تری گلیسیرید خون را در شما افزایش دهد. پزشکان معتقدند غلات سبوس دار سرشار از فیبر نظیر برنج قهوه ای همچنین می توانند سطح LDL و HDL را کاهش دهند.

توصیه

برای کاهش تری گلیسیرید خود از رژیم غذایی که حاوی مقدار متوسط غلات سبوس دار از جمله برنج قهوه ای است استفاده کنید. فراموش نکنید که ورزش منظم و پیاده روی سریع نیز می تواند در کاهش تری گلیسیرید موثر واقع شود.در این میان ترکیب ورزش با تغییر رژیم غذایی توصیه می شود.

تغذیه و سلامتی سطح ۱ مطالب برگزیده

ارسال نظر